Ernesto Preatoni ? töötav rahapump

Peeter Raidla 27. september 2001, 00:00

Pidev ost, müük ja kombineerimine muutuski tema elu põhisisuks juba pärast Milano Katoliikliku Ülikooli majandusteaduskonna lõpetamist 1967. aastal.

Ülikoolidiplom taskus, sai Preatonist 60ndate keskpaiku Itaalia ühes suuremas erastamisettevõttes kliendinõustaja, investeerides ise samaaegselt võlakirjadesse. Ent 70ndatest asus ta juba ise kinnisvaraga tegelema, arendades supermarketite ketti kuuluvaid kaubanduskeskusi.

Kuid Itaalia jäi Preatonile kitsaks. 1976. aastast alustas ta kaubanduskeskuste ning bürooruumide arendus- ja haldusprojekte USAs, peamiselt Vermonti osariigis.

Peatselt täidab ta ka oma noorpõlveunistuse, rajades 80ndate alguses äriühingu Parin SIM ja alustades tegevust börsispekulandina. Seesama Parin SIM sai aga Preatonile ka saatuslikuks. Ettevõtete, sealhulgas väikepankade ülevõtmiskatsed, nii õnnestunud kui luhtunud, tekitasid paksu verd.

Ernesto poeg Roberto Preatoni on ühes avameelsushoos tunnistanud: ?Viimane tilk isa karikas, mis sundis teda kodumaalt lahkuma, oli tema maaklerifirma Parin SIM tegevuse peatamine Itaalia börsiametnike poolt. Maksupolitsei korraldas Parin SIMi peakorteris mitu läbiotsimist ja konfiskeeris hulga dokumente.?

See kõik juhtus 1995. aastal ning ajendaski Preatonit uusi jahimaid otsima. Preatoni saabus rahalaevaga Eestisse, mis oli talle silma jäänud tehingutega Põhjamaades juba 80ndate lõpus.

Parin SIMi kombinatsioonide tulemusena tekkinud miljonid dollarid oli mees suunanud aga kinnisvarasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:09

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing