EuroLotto tarvis ehitatud hoone seisab tühi

Inno Tähismaa 27. september 2001, 00:00

Ühe ettevõtte endise töötaja väitel olid Del Curto plaanid EuroLottoga lühiajalised: enne investoritele korraldatud ringkäiku korjati paari päevaga kokku mõned stuudiokaamerad ja sisustus, mida pole kunagi tegelikult kasutatud. EuroLotto projekti vedanud Internet & Broadcasting Company AG on likvideerimisel.

Itaalias seostatakse Preatonit praeguse parempoolse Silvio Berlusconi valitsuskabinetiga. Mitmed asjaga kursis olevad isikud peavad ajakirjandusse jõudnud infot Preatoni Olivetti-aktsiostude kohta tõendiks, et Preatonil on plaan taas tõsisemalt Itaalias kanda kinnitada.

Uudiseid selle kohta, kuidas Preatoni ostis Eestis asuva Preatoni Panga kaudu mitmesaja miljoni krooni eest kokku Itaalia tehnoloogiafirma Olivetti aktsiaid, ei võeta samas Milanos kuigi tõsiselt.

?Preatoni püüab taas näidata, et ta on keegi,? ütleb üks finantsala asjatundja.

Preatoni tunneb end sünnimaal taas kindlalt: Itaalia praegune kultuuriminister Giuliano Urbani juhtis veel paar kuud tagasi Pro Kapital Grupi tütarfirmat Domina Vacanze.

Lisaks Itaalia valitsusliikmetele on Preatonit seostatud Salvatore Ligrestiga, mehega, kes kuulub Euroopa 500 rikkaima inimese hulka ja kes istus mitu aastat vangis seoses süüdistusega seotuses maffiaga. Ligrestil on olnud Preatoniga Lätis kahasse firma OÜ Monferon.

Itaaliaga seob Preatonit viimane, Meliorbanka vahendusel Pro Kapital Grupile võetud ligi 500 mln kroonine laen, mis, tõsi küll, läks läbi Tallinna ja Riia kinnisvaraobjektide Preatoniga seotud firmadele tagasi.

Meliorbankaga seob Preatonit pikaajaline koostöö, mis annab alust arvata, et pank raha ennetähtaegselt tagasi ei nõua. Ka laenuraha tuli lihtsalt ning kiiresti kätte ? ilma erilisi ettevalmistusi korraldamata kõigest ühe kuuga.

Varem on Preatoni vandunud, et Itaalias ta oma äri ei jätka. Mõned nädalad tagasi, vahetult enne Eesti kodakondsusest loobumist ütles ta, et on omakorda Eesti riigis pettunud.

Preatonit hästi tundvate inimeste väitel on tõenäoline, et tema edasiseks elukohaks saab Kuuba. Sinna on omale äri püsti pannud Preatoni endine äripartner ja Pro Kapitali eksjuht Davide Bizzi, kellega Preatoni poolteist aastat tagasi tülli läks. Nüüd on mehed leppinud ja Preatoni Bizzil külas käinud.

Kuuba äri idee on ennetada seal ameeriklasi, kes valmistuvad suurteks investeeringuteks seoses ettevõtluskeskkonna paranemisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:09
Otsi:

Ava täpsem otsing