Need silmad...

Annikky Lamp 28. september 2001, 00:00

Möödas on ajad, mil silmaarsti juurde minek oli hullem kui surm ? väike miinus või pluss tähendas lõputuna näivat koledate prillide orjust, maitsekad prilliraamid olid nõukogude ajal suurem defitsiit kui banaanid või teksapüksid. Tundub samuti, et periood, mil iga end vähegi moeteadlikuks pidav inimene prillidega ringi käis (olgu siis pealegi nullklaasidega), on praeguseks läbi ja prille kantakse taas pelgalt selleks, et näha.

Loomulikult jäävad prillid alati ka aksessuaariks, võimaluseks näidata oma maitse-eelistusi, rahakoti paksust ning ellusuhtumist. Kuid sellesügisene prillimood toetab eelmainitud funktsionalistlikku lähenemist: raamide välimus on üldjuhul tagasihoidlik, prillid ise väikesed ja suhteliselt traditsioonilise kujuga.

Instrumentaariumi Stockmanni filiaali juhataja Epp Vool teab, et lähinädalail poodidesse jõudvad sügisesed prillikollektsioonid midagi röögatut ei too. ?Palju pakutakse ilma raamideta, kruvidega kinnitatud klaase; raamid on kas metallist või tagasihoidlikes toonides matist plastmassist,? räägib Vool. Meeste- ja naistemudelid on pea äravahetamiseni sarnased.

Kes sobivaid prille ei leia, võib otsustada läätsede kasuks. Epp Voolu sõnul jäävad läätsede hiilgeajad küll suvekuudesse, kuid neid ostetakse ka sügisel-talvel. Pidude hooaja algus tähendab efektläätsede suuremat menu (dollarimärgid, südamed, naerunäod jms silmades); eriti edevad võivad läätsede abil muuta oma silmade värvi. Kõige õnnetumas olukorras on siinkohal loomupäraselt pruunisilmsed ? tumepruunide silmade värv on nii tugev, et seda muuta ei saa.

Prillidega või mitte ? igaühel peaks olema meeles aeg-ajalt silmaarsti juures käia, eriti neil, kes igapäevatöös pidevalt arvuti taga istuvad. Silmade punetamine, kipitamine, vesisus ja pidev väsimus on juba selged ohu märgid.

Kuid silmi ei tasu unustada ka siis, kui nendega kõik korras on. Iga silmapaar (ka mehele kuuluv) on rõõmus nii uue kvaliteetse silmakreemi kui ka koduste kummelikompresside üle, igapäevasest hooldusest rääkimata. Tõelised silmafännid muretsegu endale aga vedelikku sisaldav ja korduvaks kasutamiseks mõeldud plastmask, mis enne tarvitamist külmkappi asetatakse. Mäletate, selline oli igielegantsel Audrey Hepburnil filmis ?Hommikusöök Tiffany juures?!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing