Norras ?äritegemine võimatu?

01. oktoober 2001, 16:22

Soome Sampo ja Norra kindlustuskontserni Storebrand ebaõnnestunud ühinemiskatse on veel üks näide Norras valitsevast ebasoodsast ärikliimast, leiavad analüütikud.

?See näitab, et Norras ei ole äritegemine võimalik. See on ebaeetiline ning ilmselge kapitali hävitamine,? ütles üks analüütik uudistekanalile Direkt.

Storebrandi kavad oma tegevuse laiendamiseks Skandinaavias ei ole siiski muutunud, kinnitas ettevõtte juhtkond pärast seda, kui Sampo otsustas loobuda oma ostupakkumise pikendamisest.

Ühinemisest oleks huvitatud Den Norske Bank, millel õnnestus tänu kontrollosalusele Storebrandis tehing Sampoga nurjata. Analüütikud peavad võimalikuks ka tehingut Nordea pangaga, millel pärast Norra Kreditkasseni ülevõtmist on nüüd rohkem ?kohalikku? värvi ega tohiks probleeme tekkida Norra konkurentsiametnikega.

Samuti avab ärajäänud tehing võimalused uuteks spekulatsioonideks, näiteks SEB panga ja Sampo võimalikuks liitumiseks, kirjutab Dagens Industri. Partneriks sobiks ka Swedbank või Danske Bank.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing