Interneti püsiühendus odavneb

Viktoria Korpan 02. oktoober 2001, 00:00

ASi Eesti Telefon (ET) pressiesindaja Anu Vahtra ütles, ET ADSL-ühenduste koguarv oli augusti seisuga üle 12 000, mis on 30 korda rohkem kui mullu samal perioodil. 2000. aastal oli ET-l augustis veidi üle 400 ADSLi kliendi.

Vahtra ütles, et ADSLi klientide koguarvust on erakliente üle poole ehk 6612.

Jaanuaris tehtud prognooside kohaselt pidi ET saama

12 000 klienti alles selle aasta lõpuks, praegu loodab ET Vahtra sõnul saada tänavu kokku 16 000?17 000 ADSLi klienti.

Septembris odavnesid kõik Eesti Telefoni kallimad ADSL-paketid, suurema osa ET ADSLi klientidest kasutab aga paketti ADSL Light, mille liitumistasu on 500 krooni ja kuutasu 590 krooni.

?Hinnamuudatused ootavad lähiajal ees ka Lighti, praegu ei ole veel selge, kui suur odavnemine tuleb,? rääkis Vahtra, kelle sõnul kasvatas näiteks ADSL Mediumi hinna langus klientide arvu seitse korda.

ADSL Mediumi liitumistasu odavnes 590 krooni võrra 1180 kroonile, kuutasu 355 krooni võrra 825 kroonile.

Eile langetas kuumakset Starman Interneti (endine Comtrade) kaubamärgi all interneti püsiühendust kaabeltelevisiooni klientidele pakkuv AS Starman.

Starman Interneti juhataja Raivo Hein ütles, et ettevõte langetas interneti püsiühenduseks vajaliku modemi kuu rendihinda uutele klientidele 175 kroonilt 99 kroonile, millega firma odavaim interneti püsiühenduse pakett koos selle kasutamiseks vajaliku modemi rendiga hakkab maksma 294 krooni kuus 370 krooni asemel. Praeguste klientide jaoks kehtib uus hind jaanuarist. ?See on tingitud sellest, et varem paigaldasime kallimaid modemeid,? selgitas Hein.

Starmani juhatuse esimees Peeter Kern prognoosis, et septembri lõpuks saab Starman Internet 2000 klienti, aasta lõpuks loodetakse ületada 4000 kliendi piir.

Ligi 90 protsenti Starman Interneti klientidest kasutab Kerni sõnul 295kroonise kuumaksega paketti StarLight, mille kuumaksele lisandub veel 175 krooni suurune kaabelmodemi renditasu. Kaabelmodemit müüb Starman praegu hinnaga 3995 krooni.

?ETga on konkurents tugev, ADSLi kampaania on olnud agressiivne. ET trumpideks on ligi pool aastat varasem start kiire püsiühenduse pakkumisel ning tuntum nimi ja suured investeeringud turundusse,? rääkis Kern. ?Kliendiarvude võrdlemisel tuleb muidugi arvutada potentsiaalse turu erinevust. ET suudab pakkuda teenust üle kogu Eesti, Starman ligi 30 protsendile Eesti peredest. ET-l on umbes 530 000 põhiliini, kuhu ta saaks püsiühenduse teenust pakkuda, meil on 150 000, erinevus 3,5 korda.?

Kerni hinnangul on täna ET käes 75 protsenti püsiühenduste turust, Starmanil 15 ja teistel operaatoritel kokku 10.

?Prognoosin püsiühenduste arvu kahekordistumist järgmise aasta lõpuks ehk siis ligi

30 000 ühenduse tasemele, sellest ise loodame haarata kolmandiku, ET-le jääb üle poole ja ülejäänu jaguneks teiste tegijate vahel,? lisas Kern.

Anu Vahtra tõdes, et hetkel on Starman ET ADSLile eeskätt hinnakonkurent ja seda Tallinna eraklientide seas.

Eestis esimesena ADSLi pakkuma hakanud ASil Uninet on praegu 400 ADSLi klienti. Unineti turundusjuht Jüri Luud ütles, et ligi viiendik Unineti ADSLi klientidest kasutab väikestele ja keskmistele ettevõtetele mõeldud ADSL 1000 paketti, mille kuumakse on käibemaksuta 1000 krooni.

?ET ja Starmaniga võrreldes tegutseme turul pisut erinevalt, sest nende internetiteenused on suunatud väiksemate vajadustega internetikasutajatele, meie teenused aga nõudlikule ning suuremate vajadustega klientidele,? sõnas Luud.

Anu Vahtra ETst lisas, et et aasta alguses interneti sissehelistamise kasutamine vähenenud ligi 40 protsendi võrra.

?Sellest üle poole moodustab odavatele püsiühendustele üleminek eeskätt suurkasutajate poolt,? rääkis Vahtra. ?Kuid mõju on avaldanud ka Napsteri sulgemine ja Eesti-sisese kõne hinna tõus.?

Sissehelistamise minutite kahenemist kinnitas ka ET konkurendi ASi Tele2 Eesti avalike suhete juht Inga Jagomäe.

?Sissehelistamine kahaneb, kuid keskmine minutite arv ühe kasutaja kohta jääb samaks,? sõnas Jagomäe, kelle hinnangul on Tele2 käes 25?26 protsenti sissehelistamise turust.

Tele2-l puudub veel soodsa hinnaga interneti püsiühenduse pakett. ?Teeme kindlasti eraisikutele suunatud püsiühenduse paketi, kuid ei oska veel täpset tähtaega lubada,? sõnas Jagomäe. ?Tele2 otsib võimalusi ja tarnijaid, et laiendada oma traadita interneti võrku ja asuda pakkuma konkurentsivõimeliste hindadega andmemahtusid ka kodukasutajatele.?

Ülemaailmse internetiteenuste pakkujate assotsiatsiooni RIPE andmeil oli Eesti augustis internetiseerimise koha pealt 14. kohal, olles esimene Ida-Euroopa riikidest. Emori uuringute kohaselt ei näi internetikasutajate arv Eestis kasvavat, püsides viimase poole aasta jooksul 32 protsendi tasemel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing