USA rünnakute eesmärgid ja tagajärjed

09. oktoober 2001, 00:00

 • Ehkki inimlikult võib ameeriklaste reaktsiooni mõista, peab USA endale teadvustama, et 11. september ei olnud III maailmasõja avalöök, vaid ainult hästi sihitud terrorirünnak. Seetõttu oleks sõja alustamine nüüd kõige suurem viga. Suursõja vallandumine vastuseks terrorirünnakule 11. septembril ei kaitse USA globaalseid majandushuve ? sõja tagajärjed oleks etteaimamatud.
  Harvardi Ülikooli majandusprofessor Jeffrey D. Sachs (ÄP 02.10)

 • See hoolikalt sihitud operatsioon on mõeldud selleks, et lõpetada Afganistani kasutamine terroristide baasina ja rünnata Talebani sõjalist võimsust. Meid toetab maailma kollektiivne tahe

USA on nende vaenlane, kes toetavad terroriste ja barbaarseid kriminaale, kes panevad toime mõrvu usu nime all. Sõjaline operatsioon on vaid üks vahend terrorivõrgustiku vastases võitluses. Täna me keskendume Afganistanile, aga võitlus on laiem. Igal riigil on oma võimalus. Selles konfliktis pole neutraalset pinda. Kui üks valitsus peaks toetama seaduserikkujaid ja tapjaid, saavad neist endist mõrtsukad. Ja nad leiavad oma huku.
USA president George W. Bush (ÄP Online 07.10.)

 • Ameerika ei leia rahu, enne kui pole rahu leidnud Palestiina. Vannun jumala nimel, et Ameerika ei suuda eales näha turvalisust ega sellest unistadagi, enne kui me näeme rahu Palestiinas, ja mitte enne seda, kui uskmatute armeed pole lahkunud Muhamedi maalt, rahu olgu temaga.

Kui Ühendriigid jätkavad oma poliitikat, ei lõpeta islami pojad oma võitlust. Sõda Afganistani ja Osama bin Ladeni vastu on sõda islami vastu.
Osama bin Laden (Postimees 08.10)

 • See rünnak USA poolt on terroristlik akt. Meie otsisime lahendust sellele probleemile, kuid Ameerika valis jõu ja hoolimatuse tee. Vaesed ja lihtsad afganistanlased hukkuvad ja Ameerika jääb vastutavaks. See on rünnak iseseisva riigi vastu. Me võitleme viimase hingetõmbeni.
  Talebani saadik Pakistanis Abdul Salam Zaeef (Eesti Päevaleht 08.10)

 • USA teeb kõik hädavajaliku selleks, et hoida ära ohvrid Afganistani rahumeelsete elanike seas. Inimkond on pärast 11. septembril toimunud USA sündmusi saanud täiskasvanumaks ja terroristid jäänud nõrgemaks. Kui varem õnnestus terroristidel laveerida mitmete keskuste vahel, siis nüüd see enam ei õnnestu.
  Venemaa president Vladimir Putin (ÄP Online 08.10)

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing