Toll pakub infot igapäevaseks kasutamiseks

Tarmo Riisenberg 11. oktoober 2001, 00:00

Esimene koht, kuhu sellisel juhul alati vaadata tasub, on tolliameti kodulehekülg internetis aadressil www.customs.ee . Esmapilgul äärmiselt tagasihoidliku esilehega lehekülg osutub aga põhjalikumal uurimisel tunduvalt sisukamaks.

Avaleheküljel on nii tolliameti kontaktandmed kui ka tolliinspektuuride andmed klikitaval Eesti kaardil. Edasi võib orienteerumiseks kasutada menüüsid, mis jagunevad temaatiliselt gruppidesse: Teadaanne, Kliendiinfo, Üldinfo, Dokumendid ja muud

Üldinfo valiku alt leiab tolliameti lühitutvustuse, ülevaate ajaloost, sümboolikast, struktuurist ja kontaktandmetest, samuti kahe viimase aasta tolliameti aastaraamatud ning tolliameti põhimääruse.

Teadaande menüüst leiab hetke tööpakkumisi ? infosüsteemi arendaja-programmeerija ja andmeturbe juhi ametikohale.

Kliendiinfo valikust leiab aga mitmesugust kasulikku infot: näiteks septembri ja oktoobri valuutakursid, info tolli pangakontode ja nende viitenumbrite, deposiitkontode, deebetkaardiga maksmise kohta, samuti tolliväärtuse määramise juhendi importöörile, nimekirjad ja kontaktandmed tolliterminalide, avalike tolliladude, privaattolliladude ning vabatsoonide kohta. Loetletud on ka keelud ja piirangud kaupade sisse- ja väljaveol ning eraldi välja toodud Balti ühistransiidi tolliasutuste nimekiri, Leedu tolliasutuste nimekiri (Balti ühistransiit) ja Eesti tolliasutuste nimekiri (Balti ühistransiit ja TIR vormistus).

Dokumentide alt leiab strateegilise plaani aastani 2002, tolliameti töö tulemuslikkuse hindamise kriteeriumid 2001. aastal, ülevaate ressurssidest 2001. aastal, tolliseaduse, ülevaade tollikorraldusest Eestis ning samuti soovitused esimest korda tollis olijale ja tollieeskirjad reisijatele.

Lisaks eestikeelsele infole leiab tolli koduleheküljelt vajalikku infot ka inglise keeles, ära on toodud erinevate tolliasutuste asukohad ja kontaktandmed, olulisemate linkide lehekülg, samuti strateegilise plaanid 2002. aastani, tolliakt, tollinõudmised turistidele jne.

Täiendavalt võiks siiski olemas olla ka tolliameti lehekülje venekeelne versioon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing