Soomes teenib suurimat palka Nokia juht Jorma Ollila

ÄP Online 02. november 2001, 00:00

Nokia juhatuse esimees Jorma Ollila teenis eelmisel aastal 301 miljonit marka ehk praeguse kursiga 792 miljonit krooni. Sellest maksudeks tasus ta 460 miljonit krooni.

51aastase Ollila mullune palk oli 1,4 miljonit krooni kuus ehk 17 miljonit krooni aastas. Lisaks sellele sai ta erinevaid boonuseid 8 miljoni krooni eest.

Ollila müüs Nokia optsioone 2000. aastal kolmes järgus. Aprillis 395 miljoni krooni, mais 210 ja oktoobris 158 miljoni krooni eest. Sadade miljonite kroonide eest müüsid optsioone teisedki Nokia juhid. Eelmisel kevadel oli Nokia aktsia hind enam kui 60 eurot ehk praegusega võrreldes enam kui kolmekordne.

Ollila päevapalgaks tuleb lihtsa arvutusega umbes miljon marka ehk üle 2,6 miljoni krooni ja sealt edasi arvutades tunnipalgaks üle veerand miljoni krooni.

1998. aastal oli Ollila sissetulekud 25 miljonit marka ja 1999. aastal 85 miljonit marka.

Ollila sai Nokia juhiks kümme aastat tagasi. Seinäjokis sündinud Ollila tuli Nokiasse 1980. aastate keskel pangandusest. Soome enim teeniv mees elab Espoos ja omab 150hektarilist ja kolme kilomeetrise rannajoonega mõisa Nastolas. Ollila on abielus ja kolme lapse isa.

Varade poolest kokku oli eelmise aasta rikkaim mees SanomaWsoy suuromanik Aatos Erkko, nagu ka aasta varem. Erkko varandus oli 1,3 miljardit Soome marka (3,4 mld Eesti krooni). 1999. aastaga võrreldes on Erkko varandus kasvanud 200 miljonit marka. Nimekirja teiseks on tõusnud

F-Secure?i peamine omanik Risto Siilasmaa, kelle varanduse suurus on 763 miljonit marka, ehkki ettevõtte aktsiad on kaotanud aastaga osa oma väärtusest.

Nimekirjas kolmas, tehnoloogiamiljonär Seppo Parhakangas müüs oma asutatud ettevõtte Kyrel Oy sel aastal ameeriklastele. Antti Piippo on tõusnud eelmise aasta 17. kohalt neljandale kohale. Tema varandus on rohkem kui kahekordistunud 200 miljoni krooni võrra 445 miljoni margani. Eelmise aastal surnud Aatos Erkko õde, Patricia Seppälä oli surres rikkuselt viies ja tema koha on hõivanud pärijad. 20 rikkaima hulka mahtus veel kaks SanomaWsoy abil rikastunut, Robin Langenskiöd ja Rafaela Seppälä.

Soomes eelmisel aastal suurimat tulu saanute andmetest selgub, et üle saja miljoni marga (263 mln krooni) teenis 12 inimest, kes oskasid aktsiaid müüa enne suure börsimulli lõhkemist, kirjutas Helsingin Sanomat. 1999. aastal oli nii suure tulu saajaid ainult kolm.

Suurim võitja on JOT Automation OY juhatuse esimees, 43aastane Veikko Lesonen, kes müüs börsi kõrgseisus mullu kevadel aktsiaid 2,18 miljardi Eesti krooni eest. Nokia peadirektor Jorma Ollila teenis optsioonide müügist umbes 763 miljonit Eesti krooni.

Võitjate hulgas on veel TJ Groupi, Stonestofti, F-Secure?i, Eimo jt juhid.

Pleki jätab aga asjaolu, et näiteks JOT Automation ja TJ Group teatasid vaid paar kuud pärast oma juhtide hiilgavat aktsiatehingut suurest tulude vähenemisest. Sama oli ka Elcoteqiga, mille üks omanikke müüs suurel hulgal aktsiaid kuu aega enne seda, kui Ericsson koostöölepingu üles ütles, mis viis Elcoteqi aktsia vabalangusse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing