ASi Tallinna Vesi aktsionärid võtsid ettevõttest 950 miljonit välja

Inno Tähismaa 02. november 2001, 17:35

Eile pidasid ASi Tallinna Vesi aktsionärid Tallinna linn ja investor International Water UU erakorralise koosoleku, millel otsustasid võtta ettevõttest välja 950 mln krooni.

Raha väljavõtmisega väheneb Tallinna linnavalitsuse esindaja teatel ettevõtte aktsiakapital 950 miljoni krooni võrra 200 miljonit kroonini. Aa?io summas 387 miljonit krooni ja reservkapital summas 85 miljonit krooni ei muutu, seega moodustab ettevõtte aktsiakapitali, aa?io ja reservkapitali summa kokku 672 miljonit krooni.
>
> Samuti kiideti heaks otsus võtta laenu EBRDlt ja ka teistelt pankadelt kogusummas 80 miljonit eurot (1,2 miljardit krooni) ning ettevõtte juhatuse esimehele Geoffrey Thorpe"ile anti volitused ning tehti ülesaane läbirääkimiste pidamiseks laenutingimuste suhtes.

Vastavalt kavatsusele peaks aktsiakapitali restruktureerimine toimuma enne 2002. aasta juunikuu lõppu.

'Ettevõtte esmaseks eesmärgiks on klienditeeninduse parandamine. Kapitali restruktureerimine ei too kaasa kõrvalmõjusid klientidele ega teenuste kvaliteedile, pigem avaldab efektiivne majandamine tarbijale positiivset mõju. Tegelikkuses on ettevõttel kapitali restruktureerimise tulemusena isegi rohkem rahalisi ressursse oma tegevuse finantseerimiseks kui varem', kommenteeris sammu ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Geoffrey Thorpe.

ASist Tallinna Vesi kuulub International Water UU-le 50,4% ja ülejäänud osa on linna omanduses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing