Ülo Toomsalu • 2. november 2001 kell 6:14

Tallinn rajab vaestele haigla

Tallinna linnavolikogu toetas eile ühehäälselt Vilja Savisaare algatatud eelnõu, mis puudutab ravikindlustuseta isikute ravi korraldamist Tallinnas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskfraktsiooni kuuluv Savisaar tõdes, et pikka aega rippus Tallinnas üleval küsimus sellest, kuidas aidata ravikindlustuseta inimesi. ?See polnud küsimus ainult asotsiaalidest, vaid paljudest inimestest, kes on üle aasta tööta olnud ja kaotanud sotsiaalse kindlustunde,? ütles ta. ?Ma loodan, et Tallinna linnavalitsus suudab kiiresti vastu võetud otsusest abivajajaid teavitada.?

Linnapea Tõnis Paltsi sõnul on ta vähekindlustatud inimeste ravi paremat korraldamist alati õigeks ning vajalikuks pidanud. ?Tore, et koalitsioon ja opositsioon suutsid siin üksmeele saavutada,? märkis Palts. ?Järgmise aasta linnaeelarves on veel teisigi punkte, milles ühisele otsusele jõudmine pole probleem.?

Eelnõu toetuseks pidas volikogus kõne ka sotsiaalhoolekande ja tervishoiukomisjoni esimees Matti Tarum. Eelnõu sai 50 voliniku poolthääle, vastuhääli ei olnud.

Volikogu otsus ?Ravikindlustuseta isikute ravi korraldamine Tallinnas? näeb ette ASi Ida-Tallinna Keskhaigla koosseisus spetsiaalse üksuse loomist, mis hakkab tegelema ravikindlustuseta inimeste statsionaarse ja ambulatoorse raviga. Selleks eraldati vajalikud rahalised vahendid ning suurendati ravikindlustuseta isikutele mõeldud voodikohtade arvu.

Hetkel kuum