4. november 2001 kell 22:00

Uuele majandusele kehtivad vanad seadused

Ülemaailmne majanduslangus on likvideerinud Euroopa internetisektori elavnemismärgid, sest juba kuni 30% dotcom-firmadest on likviidsusraskustes ja seisavad silmitsi potentsiaalse konsolideerimisega, kui majandustingimustes suuri muutusi ei toimu, edastab raport.

PricewaterhouseCoopers'i (PwC) analüütikud märgivad, et vaatamata tõigale, et enamikule internetisektorist on tulevikuväljavaade tume, pidas 25% Euroopa internetifirmade tipust vahemikus jaanuar-september 2001 hästi vastu, edestades FTSE 100 indeksit ja kaotades perioodi jooksul ainult väikse fraktsiooni oma väärtusest.

Värske raport näitab, et kasumit tootvate firmade osakaal Internet 150s langes 2000. aasta lõpu 38 protsendilt selle aasta esimesel poolel 24 protsendile.

PwC viimased analüüsid, mis katavad dotcom'ide aastatulemusi näitavad, et Internet 150 turukapitalisatsioon on viimase 12 kuu jooksul kahanenud peaaegu 75% ehk 200 miljardilt eurolt 54 miljardile eurole.

PwC Business Recovery Services partner Kevin Ellis ütles, et aasta tagasi tegutses uus majandus uute reeglite kohaselt, lastes kasvunumbritel edestada kasuminumbreid. Tänaseks on selgunud, et internetisektori kohta käivad samad seadused, mis kehtivad traditsionaalses sektoris, kus tulusus on kuningas.

PwC Eesti IT-konsultant Jüri Etverk ütles, et IT on ettevõtetes tugifunktsioon - võib-olla on kogu e-äri tulevik olla tugifunktsioon ettevõtete peamistele tegevusliinidele.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum