Autovargus pani ohvri internetilehekülge tegema

Sulev Oll 30. november 2001, 00:00

?Kui see lehekülg aitab kasvõi ühel inimesel oma auto tagasi saada, siis on kasu kodanikule juba käegakatsutav,? sõnab Malmre, kelle kuulutus musta värvi BMW 530i otsimise kohta ripub kolmandat kuud avatud leheküljel kõrvuti teistega.

Teise auto varastamisest inspireeritud lehekülg ise sündis kiiresti, kahe päevaga, ning esimesed kadunud autode pildid ja andmed riputati üles juba esimesel tegevusnädalal.

Raha varastatud autode piltide ja teadete ülesriputamise eest ei võeta, küll pakuvad autode otsijad info eest vaevatasu. Samuti on mitmed varguse ohvrid nõus kaasa mängima autovaraste ühe äriideega ning auto vargalt tagasi ostma.

Paraku on tagasiside vaatamata lehekülje tuhandetesse ulatuvale külastajate arvule tagasihoidlik. ?Mõned kõned olen saanud, kus auto asukohale vihjati,? ütles Marko (26), kes otsib aadressi otsitakse.gz.ee kaudu oma Audit 80, mis kadus juba juulikuus Tallinnas Vesse tänava Säästumarketi parklast.

Vihjed pole küll autoni viinud, aga Marko ei kaota lootust oma sõiduriista leida. ?Eestimaa on piisavalt väike, mu autot peaks ju kusagil näha olema,? lausus ta.

?Võib-olla on praegune väike tagasiside napp ka seepärast, et otsimisvõimalusele on vähe reklaami tehtud,? rääkis oma Audi 100 otsiv Manuel (24). ?Praeguseks pole mulle keegi isegi auto tagasiostmise võimalust pakkunud.? Internetikülje kaudu oma Audi 100 otsiv Andres (23) on seisukohal, et varastatud asjade otsimise lehekülg internetis on vajalik. ?See võiks aga olla politsei või siseministeeriumi rida,? rääkis ta. ?Ning lisaks autodele võiks lehekülgedel olla ka muud varastatut. Näiteks jäi mul varastatud autosse pihuarvuti, võrgutestrid ja muu sellesarnane.?

Lehekülje looja Taavi Malmre sõnul on inernetilehekülje eelis televisiooni ja raadio ees see, et alati võimalik lehelt kahtlane sõiduk ja tema kirjeldus üle vaadata. ?Autode peitmine muutub sellega raskemaks, varastel pole enam nii lihtne autosid lihtsalt tänavale tagasimüümise või siis lammutamisele viimise aega ootama jätta,? rääkis Malmre, viidates tõsiasjale, et Sauel seisis hulk varastatud autosid lihtsalt majade ees, ilma et elanikud nende vastu vähimatki huvi oleks tundnud.

Internetilehekülje on Malmre koostanud lihtsate vahenditega ja toimetab seda hobi korras, näeb aga ideaalvariandina külje muutumist mõne suurema internetiportaali üheks osaks või teemaks. ?Tähtis on see, et pildid koos kirjeldustega kadunud sõidukitest jõuaksid võimalikult suure hulga inimesteni,? sõnas ta. ?Raadios ette loetud rodu autonumbreid lihtsalt ununeb ja nende vahetamine autodel ei valmista varastele mingisuguseid probleeme.?

Ka nõustub Malmre ühe lugeja saadetud soovitusega, et leht võiks olla loetav ka vene ja inglise keeles. ?Paljud varastatud sõidukid liiguvad üle piiri ja enamasti Venemaa poole,? lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing