Ülo Toomsalu • 8. veebruar 2002 kell 6:16

ETV juht valitakse konkursi korras

Ringhäälingunõukogu otsustas eile erakorralisel istungil korraldada Eesti Televisiooni uue peadirektori leidmiseks konkursi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ringhäälingunõukogu (RHN) liikme Ignar Fjuki sõnul kuulutatakse konkurss välja teisipäeval ning selle tähtaeg on kümme päeva. ?Peame ainult vaatama, et Eurovisiooni ajaks uus juht kinnitatud oleks,? ütles Fjuk.

RHNi liige Peeter Kreitzberg ütles eile juba enne istungi algust, et mingisuguseid nimedega manipuleerimisi ei tohi olla ja ETV-le uue juhi leidmiseks tuleb välja tuleb kuulutada konkurss. ?Põhimõtteliselt peaks asendama muidugi kogu juhatuse,? ütles Kreitzberg, lisades, et sama arvab enamik RHNi liikmetest.

RHNi esimees Tiit Sinissaar ütles aga enne istungi algust, et õigem oleks jätkata sihtsuunitlusega otsinguid ning mitte minna avaliku konkursi teed. ?Eelmine kord tuli avaliku konkursi korras kümme kandidaati, kelle seast lõpuks Aare Urm välja valiti,? meenutas Sinissaar.

Eesti Päevalehe andmeil on peaminister Siim Kallas käinud kohtumisel koalitsiooninõukogu juhi Edgar Savisaarega ning pakkunud ETV uue juhina välja Tallinna endise linnapea Tõnis Paltsi.

Kallas eitas eile, et ta on Savisaarega ETV juhi kandidaatide teemal rääkinud. ?ETV-le juhi otsimine ei ole peaministri asi,? vahendas pressinõunik Daniel Vaarik peaministri sõnu.

Ka Keskerakonna infojuht Evelyn Sepp eitas, et Savisaar ja Kallas oleksid ETV juhi teemal aru pidanud. ?Kui meie käest küsitakse, saame ka oma kandidaate pakkuda. Ringhäälingunõukogu otsustab, kas ja kuidas konkurss läbi viia ning pärast seda saab edasi vaadata,? ütles Sepp.

Eilsel ringhäälingunõukogu istungil võimalikke ETV juhi kandidaate ei arutatud. Enne nõukogu istungit ütlesid aga Ignar Fjuk ja Tiit Sinissaar, et Tõnis Paltsi kandidatuuri nad ei toetaks. ?Kui lugeda Paltsi viimase aja kirjutisi ETV teemal ja Urmi vastuseid sellele, siis on Urmil rohkem õigus,? ütles Sinissaar.

ETV juhiks kandideerijal peab olema kõrgharidus, muudes tingimustes RHN eile kokku ei leppinud.

Hetkel kuum