Põhjala börsidel on täna väike kauplemisaktiivsus ja aktsiate hinnad on langemas. Kuna USA aktsiaturud on täna, mil ameeriklased tähistavad presidendipäeva, suletud, siis ei ole aktiivsuse ja suuna muutust oodata ka kauplemispäeva lõpul.
Enamus Soome ettevõtteid on viimase kvartali tulemused avaldanud ja turg hindab ümber tõenäosust majanduse taastumise suhtes teises kvartalis, mida paljud majandusteadlased on prognoosinud, analüütikud aga ütlevad, et hetkel kasutatavad andmed ei ole positiivse sisuga.
?Me oleme ühes kambas teises kvartalis majanduse taastumisse uskujatega aga mõõdukamal skaalal ... võib tulla konarlik kevad ja suvi,? ütles üks Helsingi fondijuht uudisteagentuurile Reuters. ?Ja kui toimub taastumine, siis see toob kaasa kõrgemad intressimäärad, mida arvestatakse hindamisel?.
Täna teatas Soome rehvitootja Nokian Renkaat, et on sõlminud lepingu Venemaa Amtel Holding Company?ga rehvide tootmiseks Venemaal, mis peaks tõstma ettevõtte tulemusi alates käesoleva aasta neljandast kvartalist.
Nokian Renkaat aktsia hind on Helsingi börsil kella 15.20ks tõusnud 1,37 protsendi võrra 30,41 euroni.
Helsingi börsi lipulaeva Nokia <GR#US.NOK> aktsia hind on langenud 0,43%, 25,33 euroni. Telekomioperaator Sonera <GR#US.SNRA> aktsia hind on teinud läbi 0,80% languse, makstes 4,93 euroni.
Helsingi börsi üldindeks HEX on kella 15.20ks langenud 0,56%, 8315,22 punktini.
Stockholmi börsil on tõusmas ehitusgrupi Skanska, kelle aktsiasoovitust tõsteti samas kui tehnoloogia- ja telekommunikatsiooniettevõtete aktsiad on languses.
Investeerimispank Merrill Lynch tõstis Skanska aktsiale antavat kesk ja pika-ajalist soovitust ?ostale?, seni oli keskmise perioodi soovitus ?vähenda/müü? ja pika-ajaline ?neutraalne?.
Rootsi-?veitsi elektroonika ja tööstusseadmete tootja ABB <GR#US.ABB> aktsia on kella 15.20ks Stockholmi börsil langenud 4,22 protsendi võrra 79,50 Rootsi kroonini. ABB on avalikkuse silmis negatiivse tähelepanu all kuna maksis endisele juhile vaieldava lahkumiskompensatsiooni. Kompanii endine juht Percy Barnevik ütles pühapäeval televisioonis esinedes, et ei teinud midagi valesti kui aktsepteeris 100 miljoni euro (1,56 mld krooni) suurust kompensatsiooni. Barnevik keeldus ütlemast kas ta maksab kompensatsiooni tagasi või mitte.
Maailma suurima mobiiltelefonide võrguseadmete tootja ja suuruselt kolmanda mobiiltelefonide tootja Ericssoni <GR#US.ERICY> aktsia hind on Stockholmi börsil kella 15.20ks langenud 0,23%, 43,00 Rootsi kroonini.
Stockholmi börsi OMX indeks on tänase kauplemispäeva jooksul langemud 0,60 protsendi võrra 765,59 punktini.
Seotud lood
Olen veendunud, et tehisintellekt (AI) on saamas meie elu lahutamatuks osaks, kuigi selle juurutamine ja kasutuselevõtt võib võtta kauem aega, kui paljud eeldavad. Oleme juba näinud, kuidas AI suudab tõhusalt lahendada äärmiselt keerukaid ülesandeid. Samas on see tehnoloogia veel üsna kaugel täielikust äriprotsessidesse integreerimisest, mis nõuab põhjalikku tööd ja aega.