Ülo Toomsalu • 26. märts 2002 kell 6:27

Virumaa Teataja: Väike-Maarja rahvas võitleb raipetehasega

Väike-Maarja ja selle ümbruse rahvas kavandab piketti ja korjab allkirju, et vältida eririskiga loomsete jäätmete käitlemise tehase ehitamist Kaarmasse, kirjutab Virumaa Teataja.

Eile lõunaks oli kogutud umbes 250 allkirja tehase rajamise vastu ning selle korjamist korraldav volikogu liige Anne Urm ennustab, et teist sama palju tuleb veel.

Täna selgub, kas vallavalitsus annab Indrek Keskülale loa korraldada homse volikogu istungi ajal pikett nimetusega ?Operatsioon - Väike-Maarja päästmine?.

Rahvaasemikud alustavad volikogu istungi viienda päevakorrapunktina otsustamist loomsete jäätmete käitlemise tehase detailplaneeringu vastuvõtmise üle homme. Istung algab kell 16 raamatukogus.

Anne Urm räägib, et kui nüüd roheline tee antakse, siis ei peata enam miski. ?Kõige hullem oht on hais ja vesi,? vahendas Urm kohalike muret ega usu lubadustesse, et midagi keskkonnaohtlikku ei juhtu.

Farmi pidav Maive Lõomets, nagu kümned teised inimesed, ei saa aru, kuidas on võimalik, et Pandivere kõrgustiku veekaitsealale üldse sellise tehase ehitamine planeerida võeti.

Ta tsiteerib keskkonnaministeeriumi poolt tellitud Pandivere veekaitseala ja reostusuuringute koondtöö kokkuvõtet: ?Pandivere kõrgustikul on parimad tingimused põhjavee kujunemiseks, seal paiknevad ulatuslikud karstalad, mida läbivad rikkevööndid.?

Samas on mõned kohalikud ärimehed huvitatud, et tehas tuleks - siis tekitavad korjusevedajad ka siin käivet. ?Nad ütlevad, et mis see väike ?Chappi-hais? ikka teeb,? vahendab Urm ettevõtjate sõnu.

Hetkel kuum