4. aprill 2002 kell 13:05

Börsiülevaade: Eesti Telekom tegi ainsana arvestava languse

Tallinna börsil liikus paigalseisvate või tõusvate aktsiatega vastupidises suunas praktiliselt vaid Eesti Telekomi aktsia, odavnedes päevaga 1,5% ning taandudes 81,83 kroonini (5,23 euroni).

Kuigi ka Merko Ehituse aktsia päevaseks languseks jäi 1,9% oli see tingitud väärtpaberi likviidsuse kahanemisest tekkinud laiast hinnanoteeringute vahest.

Aktsia sulgus 58,05 kroonil (3,71 eurol).

Viimaste nädalate jooksul mitmeid kordi 85 krooni all flirtinud Eesti Telekomi aktsia võib vist mõneks ajaks selle taseme unustada.

Euroopa tehnoloogiasektori suhtes on Euroopas taas pähe võetud negatiivne hoiak. Hirm, et sektori olukord ei parane ning varsti algavas esimese kvartali majandustulemuste hooajas tuleb investoritel pettuda jõuab aegamööda ka meie aktsiatesse.

Kõige suuremas sidemes välismaailmaga on aga ikkagi Eesti Telekom.

Peale Sonera ja Telia ühinemisteadet kiiresti Londoni börsil aktiivsust kasvatanud väärtpaberi hoog on raugenud ning aktsia noteeringud allapoole vajunud.

Üle pika aja ei tuntud täna suuremat sorti huvi aga Hansapanga aktsiate vastu. Väärtpaber sulgus 2,7 mln kroonise käibe juures aga siiski 0,1% plussis, tasemel 209,82 krooni (13,41 eurol).

Hetkel kuum