Ülo Toomsalu • 11. aprill 2002 kell 7:09

Pärnu PM: Pärnu linnapea taandub poliitikast

Pärnu linnapea Einar Kelder teatas, et ei kavatse sügisestel valimistel Pärnu linnavolikogusse kandideerida.

Linnapea sõnas, et hakkab püsivalt elama oma linnalähedases eramus Tahkuranna vallas ja peab õigeks, et ka tema tulumaks laekub selle paikkonna eelarvesse, kirjutab Pärnu Postimees.

Kelder palus oma avaldust mitte seostada eilses lehes ilmunud tema ja Väino Ruuli kohtuvaidlust kajastanud looga, otsuse olevat ta teinud juba palju varem.

?Teatan seda sellepärast, et opositsioon ei raiskaks aega minu mustamisele, sest sellega ta valimistulemusi ei muuda,? rääkis Kelder.

Reformierakonna kohalik juht Väino Linde ütles, et on Keldri kavast teadlik.

?Ta on rääkinud, et ei kavatse teist korda linnapeaks pürgida ning sedagi, et vallaelanikuna lihtsalt häältetoomise nimel kandideerida oleks rahva petmine,? ütles Linde.

Linde lisas, et austab linnapea valikut, kuigi too sai eelmistel valimistel Pärnus Reformierakonna nimekirjas kandideerinutest kõige rohkem hääli ja tooks neid tõenäoliselt hulganisti selgi korral.

Küsimusele, kas Kelder võiks olla partei poliitikas pettunud, Linde esialgu vastata ei soovinud, kuid lisas hiljem ettevaatlikult, et see võib mingil määral tõsi olla.

Kelder ise ei pidanud seda loobumise põhjuseks.

Üks Pärnu poliitikas aastaid tegev olnud inimene, kes oma nime selle looga seoses leheveergudel näha ei soovinud, väitis, et aastaid edukalt eraäris tegutsenud Kelder on harjunud kõiki otsuseid iseseisvalt tegema.

?Nüüd, kus mõnikord tuleb poliitilisi eelistusi arvestades teha majanduslikult halvem otsus, ei suuda Kelder sellega leppida ja läheb koalitsioonipartneritega vastuollu,? rääkis poliitik.

Enim on Keldrit mehe väitel häirinud see, et kui Isamaaliit teda väidetavalt ebaseaduslikult püstitatud aia pärast ründas, ei astunud keegi koalitsioonipartneritest tema eest ajakirjanduses välja.

Hetkel kuum