Ülo Toomsalu • 30. aprill 2002 kell 6:13

PM: Tallinn võib avalikustada sundüürnike nimed

Tallinna linnavalitsus kaalub võimalust avalikustada linnalt elamispinda taotlevate sundüürnike nimekiri.

Tallinna abilinnapea Jaan Moks ütles Postimehele, et ei näe idees avalikustada ligi 3500 sundüürniku nimi midagi halba ja linnavalitsus kaalub selle teostamist. Ta lisas, et enne küsimuse linnavalitsuse ette toomist tuleb siiski täpsustada, kas nimekirja avalikustamine pole vastuolus isikuandmete kaitse seadusega.

Nimekirja avalikustamine võib keskerakondlase Moksi sõnul kaasa aidata nimekirjade ja tõeliste abivajajate täpsustamisele.

Moksi erakonnakaaslasest Eesti Üürnike Ühenduse esinaine ja Mustamäe linnaosa vanem Helle Kalda ütles, et pole sundüürnike nimede avalikustamise vastu, kui pandaks välja ka nende nimed, kellele majad omal ajal erastati.

?Esmalt tuleks avalikustada need, kellele majad ja korterid tagastati ja kes on riigi vara võõrandanud, siis oleks võrdne,? sõnas Kalda. ?Osa inimesi on kindlasti endale neli-viis korterit erastanud.? Ainult sundüürnike nimekirja avalikustamist ta ei pooldanud, pidades seda üürnike mõnitamiseks.

Ka ise aastaid sundüürniku staatuses olnud Kalda ütles, et sundüürnike järgi peetakse täpset arvet ning avalikustamine seetõttu nimekirja täpsustumist kaasa ei too. ?Olen ise kesklinna korterikomisjonis, iga aasta kontrollitakse nimekirja kaks korda,? lisas ta.

Tallinna linnavalitsus kavatseb järgmise viie aasta jooksul eelkõige sundüürnike eluasemeprobleemide lahendamiseks ehitada ligi miljardi krooni eest 2000 korterit ning annab sundüürnikele võimaluse uus kodu viie aasta pärast erastada.

Hetkel kuum