Täna paneb Eesti Kontsert nurgakivi Pärnu Kontserdimajale, mille maksumus on 95 miljonit krooni.
Kontserdimaja ehitamisse investeerivad Kultuuriministeerium ja Pärnu linn kokku 95 miljonit krooni, millest 20 miljonit krooni investeeritakse tehnoloogiasse.
?Kontserdimaja rikastab Pärnut kui üht Eesti kultuurikeskust kaasaegse hoonega, kus toimuvad linnale olulised kultuuriüritused ja konverentsid, tegutsevad Pärnu kultuuri- ja haridusasutused,? selgitas Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe, et Pärnu Kontserdimajas saavad töö- ja esinemisruumid Pärnu linna galerii, Pärnu Linnaorkester, Pärnu Muusikakool.
Kontserdimaja hoone on kavandatud nii, et eri institutsioone saab kasutada sõltumatult, vajadusel aga ühiselt.
Kontserdimaja saalis ja rõdul on kokku 800 kohta, saali ette nähtud invakohad on planeeritud kohe sissepääsude kõrvale. Kammersaali on kavandatud 200 kohta.
Pärnu Kontserdimaja ehitusse investeerivad Kultuuriministeerium 75 ja Pärnu linn 20 miljonit krooni. Projekti rahastajaks on Ühisliising, millega koostöös on Eesti Kontsert rajanud ka Vanemuise Kontserdimaja Tartus ning mitmed täiendused Estonia Kontserdisaalis.
Kontserdimaja projekteerijad on Hanno Grossschmidt, Katrin Koov, Kaire Nõmm arhitektuuribüroost Coo Arhitektid. Pärnu Kontserdimaja ehitaja on AS REMET. Hoone valmimine on planeeritud 2002. aasta detsembrisse.