Viktoria Korpan • 28. mai 2002 kell 9:55

Arvutite hulgimüüja: odava dollari mõju arvuti hinnale on nõrk

Eesti suurima arvutikaupade müüja GNT Eesti juhi Andres Suisto sõnul ei avalda nõrk dollar suurt mõju arvutikomponentide hindadele.

1. veebruaril fikseeris Eesti Pank USA dollari kursiks 18,18 krooni, eile oli dollari kurss aga 16,99 krooni.

?Võtaksin seda juttu USD kursi muutusest arvutikomponentide hindadele rohkem marketingina või hea põhjusena, miks hindu muuta ilma põhjuseta,? ütles Andres Suitso. ?Enamasti meeldib tarbijal sellest rääkida kui USD kurss EUR suhtes langeb ja tarnijal teha hinnakorrektsioone ülespoole kui USD kurss tõuseb.?

Suitso lisas, et mingi mõju dollari kursi langemiseks muidugi on, aga kursi muutus mõni koht peale koma ei ole alati põhjus muuta kõigi toodete hindu. Eriti kui jutt käib nii dünaamilisest kaubast kui arvutikomponendid.

Väga dünaamilisel arvutikomponentide turul on alati veel rohkem muid põhjuseid, miks hinnad võivad muutuda. Sageli seotakse seda põhjendamatult USD kursi muutustega. Näiteks praegu on mäluhinnad Suitso sõnul langenud eelkõige põhjusel, et Euroopas oodati märksa suuremat nõudlust.

?Ka paljude teiste komponentide hinnad on langenud eelkõige tänu ületootmisele ja oodatust väiksemale nõudlusele globaalses mastaabis. USD kursi mõju on seejuures teisejärguline.?

Hetkel kuum