Inno Tähismaa • 5. juuni 2002 kell 15:09

Eesti-Vene ärikontakte takistab viisare?iim

Eesti-Vene ärikontaktide suurimaks takistuseks on Eesti viisade raske kättesaadavus Vene ettevõtjatele.

Vene turule ehitusmaterjale müüva OÜ Aeroc juhatuse esimees Ivar Paplavskis avaldas lootust, et täna avatud majandusesindus aitab oluliselt lihtsustada äripartnerite Eestisse kutsumist. ?Samal ajal, kui turismifirmad saavad oma klientide viisad konsulaadist kätte 3-4 päevaga eelisjärjekorras, peavad äripartnerid seisma öö läbi elavas järjekorras konsulaadi ukse taga,? ütles Paplavskis.

Paplavskis ütles, et Peterburi on Venemaa kõige kiiremini arenev piirkond, mistõttu kujutab endast Eesti toodetele üliväärtuslikku turgu. Seetõttu hindas ta kõrgelt asjaolu, et majandusesindus avati just Peterburis.

Paplavskise sõnul tuleb Peterburgi rohkem investeeringuid ja föderaaleelarve raha kui mujale Venemaale, kuna Venemaa president Vladimir Putin on Peterburist pärit.

Paplavskis hindas Venemaad kui investeeringute sihtmaad võrdlemisi madalalt. ?Võrreldes venemaaga on täna Eestis väga hea ettevõtja olla, sest bürokraatia on tunduvalt väiksem, samuti on väiksemad äririskid,? ütles ta. Ta lisas, et kui ligi 100 tehasega Coca-Cola võib riskida kahe uue tehase asutamisega Venemaal, siis eestlastel on kasulikum toota kodus ja eksportida Venemaale.

Paplavskise juhitav Aeroc müüb Venemaale kergbetoonplokke. Vene eksport moodustab 15% kogutoodangust, 7 miljonit krooni aastas. Kolme aasta pärast peaks ekspordi maht ulatuma 30 miljoni kroonini, ütles Paplavskis.

Hetkel kuum