Ülo Toomsalu • 5. juuni 2002 kell 6:09

EPL: Kallas laitis maha valimiseelse palgatõusu

Valitsus laitis maha rahandusminister Harri Õunapuu algatuse reformida poliitikute ja tippametnike palgasüsteemi ja tõsta nende töötasu.

?Otsus on selline, et valitsus selle teemaga enam ei tegele. Selleks puudub praegu põhjendus,? ütles valitsuse pressibüroo juht Daniel Vaarik pärast valitsuse kabinetiistungit. Tema sõnul võib pakutud põhimõtteid edasi arendada järgmine valitsus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Peaminister Siim Kallas suhtus juba enne arutelu rahandusministeeriumi ettepanekutesse skeptiliselt. ?Hindaksin väga väikeseks võimalust, et olemasolevas süsteemis võiks midagi radikaalselt muutuda,? sõnas ta.

Samas märkis Kallas, et rahandusspetsialistina on ka tema seda meelt, et kõrgete ametnike töötasu sidumine keskmise palgaga on halb variant, mis tekitab palju probleeme.

Rahandusministeerium soovitas avalikus sektoris lõpetada igasuguse palgamaksmise keskmise palga alusel.

?Rahandusteoreetiliselt oleks see õige samm, kuid puhtpraktiliselt ma sellesse ei usu,? lausus Kallas.

Palgad on tema sõnul alati teema, mille ümber puhkevad kired, avalikkuse meelepaha ja ülikriitilised arvamusavaldused. ?Võtmeküsimuseks siin on riigikogu liikmete palgad ja palgamaksmise süsteem, mida eelmine parlament saab kehtestada järgmisele parlamendile,? lausus valitsusjuht. Palkade asjus on Kallase sõnul poliitilist üksmeelt üliraske saavutada, olgu riigikogus või USA kongressis.

Hetkel kuum