Ülo Toomsalu • 10. juuni 2002 kell 6:24

PM: Rahvaliit leidis kandidaadi Tallinna linnapea toolile

Eestimaa Rahvaliit valis kolme aseesimehe hulka alkoholiärimehe Mario Sootna, kellest võib saab sügisestel valimistel Tallinna linnapea kandidaat.

Tallinna linnahallis laupäeval peetud suurkogul uuesti erakonna esimeheks valitud Villu Reiljan märkis, et seni põhiliselt maapiirkondades tegutsenud Rahvaliidul on aeg tulla ka Tallinna, kirjutab Postimees.

?Pole mõeldav, et olles opositsioonis Tallinnas, oled võimul riigis,? nentis Reiljan Postimehele. ?Uustulnukal on muidugi raske saavutada enamust, kuid Rahvaliidul on kindel plaan saada Tallinna volikogus esindatus vähemalt kümne saadikuga.?

Partei seniste aseesimeeste, Riigikogu liikmete Mai Treiali ja Ants Käärma kõrvale kerkinud Sootna on luksuskaupu, sealhulgas eksklusiivseid konjakeid ja veine müüva ASi Prike suurkliendijuht. ?Ta on tubli süsteemiehitaja,? iseloomustas Reiljan partei vastset aseesimeest.

Mitu anonüümseks jääda soovinud rahvaliitlast oletas, et kolmanda aseesimehe koha loomine ning Sootna sellesse ametisse valimine on Rahvaliidu stardipauk sügisesteks kohalikeks valimisteks ning et Sootna on tõenäoline meerikandidaat.

Villu Reiljan ei soostunud siiski andma lõplikku kinnitust, et Rahvaliidu linnapeakandidaadiks saab Sootna.

Hetkel kuum