Valitsus kiitis heaks konsolideeritult teostatavate riigihangete objektide loetelu ja pakkumismenetluste korraldaja määruse eelnõu.
Valitsuse pressiteenistus teatas, et täna on konsolideeritult teostatavate riigihangete pakkumismenetluste korraldajaks telefoni- ja andmeedastamise teenuste osas kinnitatud Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus (RIKS).
Seletuskirja kohaselt tähendab see, et riigihangete seaduse tähenduses toimiks RIKS konsolideeritud riigihanke pakkumismenetluse käigus ostja õigustes ning talle laieneksid kõik riigihangete seaduses ostjale kohaldatavad kohustused ja piirangud.
Samas on RIKSi põhikirjaliseks tegevuseks telekommunikatsioonivõrkude opereerimine ja telekommunikatsiooniteenuste, muuhulgas ka telefoni- ja andmeside teenuste osutamine riigieelarvelistele institutsioonidele.
Seega peaks RIKS riigihangete seaduse mõttes konsolideeritud riigihanke pakkumismenetluses toimima samaaegselt nii ostjana, kui ka pakkujana. See tekitaks aga olulise huvide konflikti ning seeläbi ei võimalda saavutada riigihangete seaduse eesmärke, mistõttu on eelnõus nimetatud kõikide riigihanke
objektide osas konsolideeritult riigihanke pakkumismenetluste korraldajaks ainult Riigihangete Keskus.
Kohustuslikud konsolideeritud riigihanked lükkuvad eelnõu kohaselt edasi 2003. aasta 1. jaanuariks.