Peeter Stamberg • 18. juuni 2002 kell 13:32

Börsiülevaade: Tallinna börsil ajaloo madalaima aktiivsusega kauplemispäev

Tallinna börsi kauplemisaktiivsus oli täna läbi aegade kõige madalam. Eesti Telekomi aktsiaga ei tehtud ühtegi tehingut, mida varem pole juhtunud.

Tehinguid tehti vaid 24. Enne tänast oli kõige tehinguvaesem kauplemispäev 1998. aasta 24. detsember, mil vormistati 27 tehingut.

Investorite huvi Tallinna börsi vastu on viimasel ajal peaaegu olematu. Juunikuus on tehingute arv olnud väga väike, käive tulnud vaid Hansapanga aktsiaga tehtavatest suurtehingutest. Oma mõju on siin kindlasti ka jalgpalli MMil, mis investoritele enam huvi pakkub kui aktsiad.

Lisanimekirjas tehti tehinguid vaid Hansapanga ja Tallinna Kaubamaja aktsiatega. Tavaliselt aktiivseimate aktsiate hulka kuuluvate Eesti Telekomi ja Norma aktsiaga ei sooritatud ühtegi tehingut. 1999. aasta veebruarist Tallinna börsil noteeritud Telekomi aktsiale oli see esimeseks kauplemispäevaks, kui aktsia ühegi tehingu kaudu huvi ei äratanud.

Hansapanga aktsia sulgumishind muutus esimest korda pärast kuut päeva, mil aktsia hind oli 219,05 kroonil ehk 14 eurol. Täna aktsia hind langes 0,36%, 218,27 kroonile. Tehinguid tehti Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiaga 13 ja käivet kogunes 11,165 mln krooni, mis moodustas kogukäibest üle 99%.

Kokku kaubeldi lisaks Hansapangale veel viie aktsiaga, Hüvitusfondi VIII seeria obligatsiooniga ja erastamisväärtpaberiga. Ülejäänud väärtpaberitest kogunes käivet vaid veidi üle 70 000 krooni.

Täna pidasid aktsionäride üldkoosolekut Kalevi aktsionärid. Aktsionäride koosolekule lisati viimasel hetkel nõukogu eilse otsuse kohaselt ettepanek lisada hääletamispunkt, mille kohaselt aktsionäridele makstakse möödunud aasta eest dividende 3 krooni aktsia kohta. Aktsionärid kiitsid ettepaneku heaks. Kauplemine Kalevi aktsiatega enne üldkoosoleku algust peatati ja kauplemist alustatakse nähtavasti homme.

Hommikul tehti Kalevi <GR#EE.KALEV> aktsiaga üks tehing, kus aktsia langes 1,12%, 27,54 kroonile.

Hetkel kuum