Inge Rumessen • 27. juuni 2002 kell 10:40

Univa poroloonitehas valmib Venemaal järgmise aasta kevadel

Eesti suurim poroloonitarnija AS Univa avab järgmise aasta kevadel Peterburi külje all kuni 50 mln krooni maksma mineva poroloonitehase.

Univa kuulub võrdsetes osades Ameerika korporatsioonile Foamex ja Ain Kullole. Foamex on maailma suurim poroloonitootja. Eile õhtul saabusid Peterburist Tallinnasse tagasi Eestis visiidil olevad Univa nõukogu liikmed John V. Tunney ja Karl-Olof Dahlb.

Firma juhatuse liikme Margit Tuule sõnul oli visiidi eesmärk kohtuda kohalike inimestega ning tutvuda ise investeerimistingimustega Peterburi oblastis. ?Kuna visiidi tulemused olid positiivsed, siis jätkame projekti kiiremas tempos, kui siiani oli arvata.?

Tehase rajamisega Peterburi lähedale kahekordistab ettevõte tootmismahtu ning vabaneb Venemaa topelttollidest. Univa omandas tehase rajamiseks kolm aastat tagasi Lagolovo linnuvabriku hektarisuuruse maa ja ligi tuhanderuutmeetrise hoone, millesse investeerib nüüd 2-3 mln dollarit.

Tuule sõnul on praeguseks välja kujunenud koostöösidemed Peterburi mööblitootjatega,. ?Küll aga on uue tootmise käivitamisega plaanis liikuda ka tehniliste porolooni tootmise suunas, sellega seoses peaksime saama lepingupartnereid ka muudest tootmisharudest.?

Praeguseks on planeeritud toota ca 3000 tonni porolooni aastas, hiljem kasvaks see 5000 tonnini aastas.

Tuule sõnul pani Ühendriikide partnereid muretsema see, kuidas suudab firma välja valida kohapealt inimesi selle tehase ja tootmise juhtimiseks.

John V.Tunney oli Eestis esimest korda ja kohtus ka Eesti eelmise presidendi Lennart Meriga.

Univa käive ulatus möödunud aastal 70 mln kroonini. Praegu Eestis hinnanguliselt ligi 70 protsenti porolooniturust valdav Univa kavatseb koos Foamexiga lähiajal tootmise laiendamiseks juurutada pakendites, filtrites ja meditsiinis kasutatavate poroloonisortide tootmise.

Hetkel kuum