Ülo Toomsalu • 4. juuli 2002 kell 8:15

PM: E-maksuameti kasutajad said raha arvatust hiljem

Maksuamet oli sunnitud tänavu taganema oma lubadusest kanda raha kõigepealt üle interneti kaudu tuludeklaratsiooni esitajatele.

Põhjuseks see, et interneti kaudu deklareerijaid oli kaks korda rohkem kui aasta tagasi ehk 21 protsenti deklareerijate üldarvust, kirjutas Postimees.

Maksuameti peadirektori asetäitja Aare Lapõnin ütles, et amet loodab oma lubaduse täita tuleval aastal, sest siis osatakse nii paljude interneti kaudu deklareerijatega juba aegsasti arvestada.

Tänavu pidid paljud, kes lootsid e-maksuameti kaudu teatatud tulude pealt enammakstud raha aegsasti tagasi saada, seda tegelikult ootama juuni lõpuni.

?Internetis tuludeklaratsioonide täitjad ületasid kõik meie ootused,? nentis Lapõnin. ?Varem esitati deklaratsioone interneti vahendusel vähem ja inimesed said raha suhteliselt kiiresti kätte, aga seekord võttis see terve kuu.?

Pikemalt pidid oma raha ootama need, kelle deklaratsiooni õigust kontrollisid maksuameti inspektorid, samuti võis tagastamine viibida sisestamis- või programmivea tõttu.

?Pettunuid oli päris palju, sest inimesed uskusid, et mida varem nad oma andmed ära saadavad, seda parem,? ütles Lapõnin. ?Meie süsteemis aga töödeldi deklaratsioone suvaliselt, mistõttu raha võisid ühel ajal tagasi saada need, kes esitasid oma deklaratsiooni sootuks eri aegadel.?

Hetkel kuum