26. juuli 2002 kell 13:27

Ericssoni aktsiaemissiooni õnnestumine sõltub ettevõtte reitingust

Ericssoni aktsiaemissiooni garanteerival pankade grupil on õigus aktsiaid mitte osta, kui ettevõtte reiting langeb veel kolme pügala võrra.

Ericsson peaks uute aktsiate emissiooni korral saama 3,3 mld dollarit (51 mld krooni) lisaraha, millest 2,1 mld dollarit lubanud ära märkida (garanteerida) pankade grupp eesotsas Morgan Stanley`i ja Goldman Sachiga, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Rootsi mobiiltelefonide tootja ja võrgusüsteemide arendaja suurimad aktsionärid, eesotsas Investor ABga, on lubanud ära garanteerida ülejäänud aktsiakoguse.

Pankade kohustus märkimisõiguste emissiooni garanteerida kaob siis, kui reitinguagentuur Standard Poor`s langetab ettevõtte reitingu BB- või madalamale või Moody`s kärbib Ericssoni reitingut vähemalt B1ni.

'Aktsiate emissioon on garanteeritud aga siiski siis, kui Ericssoni reiting langeb alla investeerimisreitingut,' teatas Ericssoni esindaja Mad Madsen.

'Ericsson avaldab pankade poolse emissiooni garanteerimise täpsed tingimused paari järgneva päeva jooksul,' lisas ta.

Ericssoni aktsia kukkus täna päevasiseselt koguni 17%ni ehk viimase üheksa aasta madalaimat taset tähistava 8 Rootsi kroonini.

Ericsson emiteerib iga olemasoleva aktsia kohta uue, kusjuures uue aktsia eest tuleb maksta 3,80 Rootsi krooni.

Hetkel kuum