9. august 2002 kell 8:06

PM: Kesko tahab aastaga ETKst mööduda

Eestis aktiivselt laienev Kesko Eesti loodab tuleva aasta lõpuks mööduda senisest turuliidrist ETKst, kelle turuosa läheneb praegu kolmandikule.

Eile avalikustatud Kesko Food Eesti tänavuse esimese poolaasta 1,13 miljardi kroonine käive on ettevõtte juhi Timo Hämala sõnul suuresti just Säästumarketite teene, mille omanikuks sai firma aasta eest.

Kasumit Kesko Food Eesti tänavu siiski veel teeninud ei ole, sest nii Säästumarketite kui Citymarketite arendamisse on suunatud suuri summasid ning need on teenitud raha ära söönud.

Veel tänavu jätkab Kesko laienemist, Säästumarketeid peaks lähiaastail lisanduma vähemalt viis ning uued Citymarketid peaks kerkima nii Tallinna kui ka teistesse linnadesse.

Hämala sõnul on praegu ETK süsteem oma ligi 500 kauplusega ja ligi 30-protsendise turuosaga veel kindlalt kaubandusturu liider, kuid lähiajal loodetakse nende liidripositsioon murda ning mööduda.

ETK nõukogu esimehe Väino Sassi sõnul on Kesko vaieldamatult tõsine konkurent ning tema hinnangul on ka täiesti võimalik, et ta ETK turul teisele positsioonile tõrjub.

Hetkel kuum