Ülo Toomsalu • 13. august 2002 kell 6:16

EPL: Tallinn ehitab aasta lõpuks 325 uut korterit

Tallinn ehitab aasta lõpuks valmis 325 kaasaegse siseviimistlusega korterit, mis jagatakse linnaosavalitsuste kaudu sundüürnikele.

?Tallinnas valmib aasta lõpuks viis uut objekti,? kinnitas elamumajandusameti projektijuht Mart Miidu. Täiesti uus maja kerkib Alvari tänavale, lisaks sellele renoveerib linn Vilde tee 94 ja Maleva 2 ühiselmud, Erika 9 kasarmu ning Pae 48 endise kortermaja, kus aastaid tagasi plahvatas pomm, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Need majad olid väga halvas seisus, sisuliselt tuleb uued ehitada,? rääkis Miidu.

Valmivad korterid saavad olema kaasaegse siseviimistlusega ja kõigiti tänapäeva nõuetele vastavad.

?Korterid lähevad jagamiseks sundüürnikele, õnnetuse läbi elamispinna kaotanutele, endistele lastekodulastele ja vanglast vabanenutele,? nentis Miidu.

Elamumajandusameti elamuosakonna vanemspetsialisti Tiina Sori sõnul on 1. augusti seisuga linna nimekirjas 4469 korteritaotlejat, nendest 3382 on sundüürnikud.

Tiina Sori sõnul aastatega korterijärjekorras seisjate arv suurt ei muutu, püsides jätkuvalt nelja ja poole tuhande kandis. ?Uusi korterisoovijaid tuleb juurde. Näiteks olid elanikud seni majaomanikuga rahul, aga siis otsustas omanik maja müüa,? kirjeldas Sori nn ?teise laine? põhjuseid. Kõige enam elamispinna taotlejaid on kesklinnas ja Põhja-Tallinnas.

Hetkel kuum