30. august 2002 kell 7:51

Uus Ühispanga rahaautomaat sõi pangakaarte

Rakveres asuv Ühispanga tuliuus sularahaautomaat sõi ära vähemalt kümme pangakaarti, vahendab Postimees Online Virumaa Teatajat.

Ühispanga Rakvere kontori ärisuhete juhi Toomas Lumi ja sama panga turvahaldusjuhi Andres Uska sõnul oli see ainulaadne, umbes kord kümne aasta jooksul ette tulev juhtum, millele kiiresti jaole saadi ning viga likvideeriti.

«Enamasti sööb automaat pangakaardi kaardiomaniku enda süül, unustades või masinaga valesti ümber käies,» märkis Lumi. «Seekord oli põhjuseks automaadi sees olev sulgur, mis ei sulgunud: jäi lukustamata ja tõukas ära.»

Uska kirjeldas, et automaadil on sees kaardilugeja, kuhu inimene kaardi paneb, sama kaardilugeja küljes on tshekiprinter. Automaadilaadija, et automaati laadida, peab saama ka tsheki, mida ta laeb.

«Kui tal on lukusti peal, milleni ta peab lükkama selle välja, siis kaardilugeja enam tagasi ei jookse,» rääkis Uska. «Kui ta lukustisse ei lähe, nagu oli sel konkreetsel juhtumil, siis juhtub see, et inimesed, kes panevad kaardi sisse, lükkavad kaardilugejat iga kaardiga natuke tahapoole. Täpselt niipalju, et ühel hetkel kaart enam ei ulatu välja tulema.»

Uska märkis, et niisugune viga ei tule välja enne, kui inimene tuleb panka ütlema, et nii juhtus.

Hetkel kuum