Ülo Toomsalu • 5. september 2002 kell 6:53

PM: Politsei uurib kolme omavalitsusjuhti

Politsei alustab uurimist kolme vallajuhi suhtes, kes jätsid esitamata majanduslike huvide deklaratsioonid.

Rae vallavanem Tarmo Klaar, Piirissaare vallavanem Filimon Kuznetsov ja Oisu vallavolikogu esimees Ain Aasa, aga ka Migratsioonifondi nõukogu hiljutine liige ja välisministeeriumi töötaja Heiki Samel jätsid 30. aprilliks esitamata majanduslike huvide deklaratsioonid ning ei teinud seda ka siis, kui siseministeeriumi siseauditi osakond neile veel 1. augustil viimase meeldetuletuse saatis, kirjutas Postimees.

?Oleme küll oodanud, nüüd peame seda rikkumist juba oluliseks, mis annab meile kohustuse anda materjalid politseile,? ütles siseministeeriumi siseauditi osakonna juhataja Anne Schmidt.

Avalikustamisele kuuluvate andmete tähtajaks esitamata jätmine on korruptsioonivastase seaduse järgi nüüd väärtegu, mille karistuseks võib määrata kuni 300 trahviühikut, seega 18 000 krooni. Samelit, kelle majanduslike huvide deklaratsioon ei kuulu avalikustamisele, ähvardab aga kuni 200 trahviühikut ehk 12 000kroonine trahv.

Tarmo Klaar ütles eile, et oli just tähitud kirjaga oma majanduslike huvide deklaratsiooni posti pannud. ?Siin pole tegemist mingi pahatahtlikkusega, ju olen seaduste tundmisel natuke roheline,? võttis Klaar süü omaks.

Filimon Kuznetsov lubas paari päevaga kõik vajalikud dokumendid siseministeeriumile ära saata. ?Mõtlesin, et mina ei ole ju mingi ärimees, ei ole mul suurt vara,? põhjendas Kuznetsov.

Ain Aasa ütles, et on nüüd oma majanduslike huvide deklaratsiooni ära saatnud. ?Minu viga, et nii hiljaks jäi,? ei hakanud ta ennast õigustama.

Välisministeeriumi ametnik Heiki Samel, kes oli veel paari kuu eest ka Migratsioonifondi nõukogu liige, on puhkusel ja kommenteerimisulatusest väljaspool, teatas ministeeriumi pressiteenistus.

Hetkel kuum