Ülo Toomsalu • 12. september 2002 kell 7:03

Virumaa Teataja: Raipetehas kerkib hoolimata kohtuasjast

Hoolimata protestidest algas hiljuti Väike-Maarja lähedale loomsete jäätmete käitlemise tehase ehitamine.

Kuigi Kaarmasse rajatav tehas on tekitanud paljudes vallaelanikes proteste ja asi on otsapidi kohtus, käib praegu tehase vundamendi ja kommunikatsioonide ehitamine, kirjutas Virumaa Teataja.

Väike-Maarja vallavanem Sven Kesler ütles, et tal on ehituse käiku raske kommenteerida, sest tegu on riigihankega. ?Võin öelda seda, et vald andis välja ehitusloa üldehituseks ja kommunikatsioonide rajamiseks,? sõnas Kesler.

Peaettevõtja objektil on Merko Ehituse AS, kes kasutab töödel rohkesti allettevõtjaid. Projekti kogumaksumus on ligikaudu 75 miljonit krooni ja tehase valmimistähtaeg 2003. aasta suvekuud.

?Loomsete jäätmete töötlemise tehas rajatakse ikka keskkonnaseisundi parandamiseks, mitte halvendamiseks, nagu siin on püütud serveerida,? märkis Sven Kesler.

Tähelepanekute kohta mujal Euroopas, kus niisuguste tehaste puhul pole probleemiks mitte niivõrd kardetud hais, kuivõrd hoopis intensiivne liiklus, ütles vallavanem, et seal on selliste tehaste koormused suuremad ja mastaabid teised.

Väike-Maarja lähedale rajatav tehas on mõeldud kuni 10 000 tonni loomsete jäätmete töötlemiseks aastas.

Tehase ehitamist tauniv, õigemini selle rajamise protseduurireegleid valeks pidav Anne Urm, kes vallavolikogu otsuse kohtusse kaebas, ütles, et kaebus on praegu otsaga Tartu ringkonnakohtus, kuid asja sisulise arutamiseni pole jõutud.

?Vaieldakse selle üle, kas minul on see õigus või mitte,? ütles Urm.? Oi, mul on selle kohta suur kirjavahetus, kuid ega ma ei jäta, lähen kuni riigikohtuni välja,? lausus Väike-Maarja vallavolikogu liige Anne Urm.

Hetkel kuum