Võru spordihall ja kultuurimaja Kannel jäid välja välja riiklike investeeringute programmi (RIP) 2003. aasta kavast
Seoses sellega tegi linnavolikogu eile protokollilise otsuse, millega volitas volikogu esimeest Andres Visnapuud kirjalikult peaminister Siim Kallase ja kultuurimi-nister Margus Allikmaa poole pöörduma, kirjutab Võrumaa Teataja.
Eelmisel nädalal kultuuriministeeriumi koostatud rahastamistabelist on kümnest Võru maakonna enim rahastamist vajavast objektist välja jäetud pooled, sealhulgas maavalitsuse poolt kultuuriministeeriumile saadetud investeeringute taotluses esikohale asetatud kultuurimaja Kannel ja ka üheksandal kohal olev spordihall.
Visnapuule teeb muret, et välja on jäetud mõlemad Võru linna objektid. ?Nii on see kultuuriministeeriumist meile tagasi tulnud projektis. Rõhutan, et asi on projekti staadiumis ning see ei ole lõplik, sest riigieelarve lugemine seisab alles ees,? lausus Visnapuu. ?Seega on meil veel aega ja peame selle aja jooksul tegutsema.?
Visnapuu sõnul on objektide ehitust kureeriv Andres Nõlve andnud selles küsimuses kõigile erinevaid vastuseid. ?Lehele on ta öelnud ühtemoodi, maavanemale [Mait Klaassenile] teistmoodi, minule kolmandat moodi, sellest on tekkinud väga segane vastuste pundar,? süüdistas ta kultuuriministeeriumi riigivara büroo juhatajat vassimises. ?Et tõele jälile saada, on vaja kiiresti tegutseda ning selgitada, miks on nii. On ju lubatud, et maakondlikud eelistused jäävad paika.?