Raimo Ülavere • 23. september 2002 kell 9:06

ASi registreerimise soodustust kasutas 1460 aktsiaseltsi

Aprilli algusest 15. septembrini kestnud soodusperioodil taotles Eesti väärtpaberite keskregistrisse kandmist kokku 1460 aktsiaseltsi.

Eesti Väärtpaberikeskuse (EVK) soodustuse järgi vabastati seltsid, kes esitasid registreerimistaotluse nimetatud perioodil, kuni detsembrini registri hooldustasust.

'Soodustusega soovisime motiveerida ettevõtjaid aegsasti registreerimist alustama ja vältima nõnda probleeme, mis võiksid tekkida hilinemisega,' ütles EVK tegevdirektor Kaidi Oone. 'Meil on heameel tõdeda, et pakutud võimalust kasutas nii palju ettevõtjaid.'

Kõige elavam oli registreerimine vahetult enne soodusperioodi lõppu ehk septembri kahe esimese nädala jooksul, mil laekus rekordarv taotlusi - 620.

Kokku oli 20. septembri seisuga registreerimistaotluse esitanud 2707 aktsiaseltsi ehk ligi 40% kõigist tegutsevatest seltsidest.

Aktiivseimad on seni olnud suured, üle 10 miljoni krooni suuruse aktsiakapitaliga ettevõtted, kellest on registreeritud juba 56%.

Arvuliselt on samas ülekaalus just väiksemad, alla 1,25 miljoni kroonise aktsiakapitaliga seltsid, kes moodustavad ligi kaks kolmandikku registrisse kantud seltsidest. Kõigile neile kehtib minimaalne, 250 krooni suurune kvartaalne hooldustasu.

Registreerimistaotluse esitamisega tasub kiirustada ka neil seltsidel, kes hooldustasu soodustust ei kasutanud, sest oktoobri lõpuni kehtib veel madalam, 500 krooni suurune taotluse menetlustasu. Novembris tõuseb see 1000 ning detsembris 2000 kroonile.

Hetkel kuum