Ülo Toomsalu • 11. oktoober 2002 kell 7:42

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Kümme aastat Eesti passi taskus kandnud tuhatkond inimest said või saavad lähiajal kodakondsus- ja migratsiooniametilt (KMA) kirja, et pass on neile välja antud eksituse tõttu ning tegelikult neil kodakondsust polegi.

Keskkriminaalpolitsei uurib kinnisvaraärimees Margus Fingile Venemaalt telefonitsi tehtud tapmisähvardusi, mis on ajendatud kultuuriministeeriumi hoone ostutehingust.

Registriandmete puudulikkuse tõttu pole valimiskaarti kätte saanud mitu tuhat inimest, kes valima pääsemiseks peavad end kiiresti arvele võtma elukohajärgses elanike registris.

Politsei ei saa aidata maaomanikke, kelle eravaldusesse on ebaseaduslikult pargitud sõiduk, juhul kui puuduvad parkimist reguleerivad liiklusmärgid.

Postimees:

Igavlevad lapsed leidsid endale uue mänguasja Tallinna Kristiine linnaosa vanema Lauri Laasi pildiga tikutooside näol, mille Keskerakonna valimiskampaania abilised olid toppinud kortermajade postkastidesse.

Tallinna Tehnikaülikooli teadlased veendusid, et Norra polaaraladega võrdne naastrehvide kasutamise aeg on liiga pikk ja üksikute libedusepäevade pärast pole mõtet lubada teekatet lõhkuvate naastudega maipühadeni sõita.

Sotsiaalministeeriumi koduleheküljele jõudis eile täiendatud ja parandatud soodusravimite loetelu. Ministeerium laseb ligi 100 000 krooni eest trükitud nimekirja parandatud versiooni tasuta apteekritele jagada.

Oodatud kergenduse asemel ajas Kaubamaja ristmiku avamine eile südalinna liikluse õhtusel tipptunnil täiesti umbe, lakkamatu autode- ja bussidejada küündis ligi kilomeetri pikkusena Estonia teatri eest kuni Gonsiori ja Pronksi tänava nurgani.

Pärnu Postimees:

Valitsus pakub Pärnu haigla lõpuniehitamiseks uut rahastamisskeemi, mille kohaselt sõlmiks sihtasutus Pärnu Haigla liisingufirmaga lepingu ja Riigi Kinnisvara aktsiaselts (RKAS) oleks täiendavaks garandiks.

Virumaa Teataja:

Eile tõsteti Väike-Maarja lähedal saepurugraanuleid valmistatavas Flex Heati tehases üles kuuekümne meetri kõrgust metallist korstnat, mis peab parandama ümbruse keskkonnaseisundit.

Hetkel kuum