Kristina Traks • 16. oktoober 2002 kell 22:00

Ootamatu järjekord internetti pääsemise pärast

Õnneks pole püsiühenduse saamise sabad siiski aastatepikkused nagu varemalt telefonijärjekorrad, vaid ooteaeg ulatub keskmiselt kahe nädalani. On teada ka juhtumeid, kus teenuse tellimisest kuni ajani, mil klient saab seda kasutada koos kõigi paketis lubatud lisadega, on kulunud üle kuu.

ET pressiesindaja Anu Vahtra sõnul on uute interneti püsiühenduste pakettide vastu huvi väga suur. ?Suvel loobusid paljud kliendid püsiühendusest, nüüd sügisel tahetakse aga püsiühendust tagasi,? räägib ta. ?Meil on ikka suur tamp taga praegu, ooteajad klientidele on veninud kahenädalasteks.?

Vahtra tunnistab, et ET ei osanud oodata nii suurt huvi uute püsiühenduste pakettide vastu ja sellepärast ei olnud ettevalmistus nende turule toomiseks ehk päris piisav. ?Meil on näiteks probleeme, et vajalikud seadmed ei jõua hankijatelt õigeaegselt kohale ja seetõttu tekib kliendile viivitus,? räägib Vahtra. ?Samuti on meie töötajad uute pakettide müügiedust tingituna mõnevõrra üle koormatud ja oleme ka juurde palganud lisatööjõudu.?

Iga päev saab ET abil püsiühenduse umbes 250 uut klienti, populaarseim pakett on Atlas Kodutöö ADSL. Üldse on ET-l praegu üle 24 000 kliendi.

Peamiselt äriklientidele püsiühendust pakkuva ASi Uninet turundusdirektor Hardi Kinnas ütleb, et Uninetil ooteaega pole ja hiljemalt kolme nädala jooksul ehitatakse kliendile vajalik lahendus välja. ?Meil ei ole püsiühenduste osas hüppelist kasvu, vaid stabiilne areng,? ütleb Kinnas. ?Võib-olla ongi see parem, sest agressiivselt laienedes võivad mõned aspektid kannatada, näiteks klienditeeninduse tase võib alla minna.?

Uninetil on praeguseks üle 700 ADSLi kliendi, kellest ligi 90 protsenti on ärikliendid. ?Ruumi sel turul on aga veel palju, sest ikka veel on küllalt firmasid, kus kasutusel dial-up-ühendused,? lisab Kinnas. Uninet on viimase kolme-nelja kuuga juurde saanud 200 püsiühenduse klienti.

Starman Interneti juht Raivo Hein ütleb, et kui klient asub Starmani kaabli piirkonnas, siis saab ta interneti püsiühenduse kahe-kolme päevaga. Starmanil on umbes 8000 püsiühenduse klienti, neist 90 protsenti erakliendid. Juunist alates on Starman Interneti uute püsiühenduse klientide arv kasvanud enam kui 1500 liituja võrra.

Hetkel kuum