Sirje Niitra • 21. oktoober 2002 kell 22:00

Pärnus võib linnapeaks saada reformierakondlane

Seni Pärnu linnas koalitsiooni juhtinud Vello Järvesalu ütles, et läbirääkimised uue liidu moodustamiseks alles käivad, kuid Reformierakond soovib endale linnapea kohta. Erakonna linnapeakandidaat on Via Ponti juhataja ja üks omanikke Väino Hallikmägi.

Kui Reformierakond saab endale linnapea koha, võib volikogu juhtima asuda Keskerakonna nimekirjas kandideerinud Pärnu Uue Kunsti Muuseumi ja Chaplini Keskuse juht Mark Soosaar. Vastupidisel juhul tuleb kõne alla reformierakondlaste Järvesalu või Väino Linde kandidatuur.

Olukorra Pärnus muudavad keeruliseks ka vastuolud Keskerakonna Pärnu osakonna sees, millest pool allub keskusele ja esitas viimasel hetkel oma linnapeakandidaadiks Falck Lääne-Eesti juhi Aivar Pärna.

Järvesalu sõnul pole Pärnu linnas teisena hääli kogunud Res Publical ega ka selle koosseisus üle 2000 hääle kogunud Külvar Mandil mingit lootust võimu juurde pääseda.

Täna algasid Pärnus läbirääkimised uue koalitsiooni moodustamise üle. Keskerakonnal ja Reformierakonnal koos Eestimaa Ühendatud Rahvaparteiga on praegu linna volikogus 19 häält, kuid võimuliidu moodustamiseks on vajalik 21 mandaati.

Hetkel kuum