Ülo Toomsalu • 25. oktoober 2002 kell 6:06

EPL: Terrorism Moskvas mõjutab ka Eestit

Terrorism Moskvas või ükskõik kus kahjustab üldist julgeolekukeskkonda ka Eestis, kinnitab välisministeeriumi asekantsler Harri Tiido.

Tiido märkis, et terroristlike meetodite kasutamine sõltumata eesmärgist suurendab alati antud piirkonnas ebakindlust, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Oleme toetanud T?et?eenia sõjalisele konfliktile rahumeelse lahenduse leidmist, kuid süütute inimeste pantvangi võtmine, nende elu ohtu seadmine ja nende tapmisega ähvardamine ei saa kunagi olla vahend poliitiliste eesmärkide saavutamisel ja sellest tulenevalt saab ka meie reaktsioon olla vaid üks ? selgesõnaline hukkamõist,? ütles Tiido.

Tiido lisas, et Moskva teatris ei olnud pantvangide seas õnneks ühtegi Eesti kodanikku. ?Kuid kujutlegem nende hulka iseennast või kedagi oma lähedastest ja ehk siis on kergem mõista ka vajadust sääraseid ettevõtmisi igati vältida ja kõigiti taunida,? lausus Tiido.

Siseminister Ain Seppik ütles maailmas järjest leviva terrorismi valguses, et Eestil läheb raskeks, kui järgmistel aastatel ei suurendata oluliselt summasid siseturvalisuse ja julgeoleku tagamiseks.

?Selline võitlus nõuab päris palju vahendeid. Nii Moskva, USA kui ka Bali saare sündmuste põhjal on näha, et tegemist on hästi organiseeritud ja väljaõpetatud vaenlasega, kes kulutab nende operatsioonide toimepanemiseks väga palju vahendeid,? ütles siseminister. ?Paljakäsi pole nendega võimalik võidelda. Peame oma inimesi üha rohkem välja õpetama ning olema ka vastavalt varustatud.?

Hetkel kuum