Raivo Sormunen • 27. oktoober 2002 kell 22:00

Tulemused tõstsid Hansat ligi 5

Hansapanga aktsia tõusis reedel oma kolmanda kvartali majandustulemuste peale 56 tehingu käigus 4,5, lõpetades nädala 219,05 kroonil (14 eurol). Viimati kaubeldi aktsiaga nii kõrgel juuni keskel ning nii aktiivselt kaks ja pool kuud tagasi.

Panga tulemuste peamiseks üllatuseks oli efektiivsuse tõusu tõttu 573 mln kroonini kerkinud puhaskasum, mis ületas analüütikute keskmist prognoosi 30ga. Peale selle kukkus panga kulu-tulu suhe kvartaliga 57-lt 52ni, mis pole kaugel panga poolt eesmärgiks seatud 50st. Heale tulemusele aitas kaasa see, et laenukahjumite ja tagasitulnud laenude suhe oli kolmandas kvartalis väga hea ning enam ei tule pangal Hoiupanga firmaväärtust amortiseerida.

Samas tegi turgu murelikuks fakt, et panga varade maht on viimase poole aastaga kasvanud vaid 0,3 ning laenuportfell kasvab märgatavalt kiiremini kui hoiuseportfell.

Hansapanga järel avaldas reedel oma tulemused ka rõivatootja Baltika. Ettevõtte aktsia osas oli turul näha nõrkust. Väärtpaber sulgus 34,42 kroonil ehk 3,1 miinuses.

Kuna Baltika 3,9 mln kroonisest kvartalikahjumist oli 8,3 mln krooni seotud uue kaubamärgi turuletoomisega, tegi investoreid arvatavasti murelikuks ettevõtte vaid 9,4ne müügikasv. Investorite lohutuseks lubas Baltika oma 2002. aasta käibeprognoosi täita, mis tähendab neljandaks kvartaliks vähemalt 29 käibekasvu.

Hetkel kuum