28. oktoober 2002 kell 7:55

Börsiülevaade: oodata positiivset börsipäeva

Ehkki reedel oma rekordilisest III kvartali kasumist teatanud Hansapanga aktsia tõusis päevaga juba 4,5%, võib ka täna oodata head börsipäeva.

Kogu turule peaks jõudu andma Euroopa börsid, mis tõotavad pärast USA aktsiaturgudel kolm nädalat kestnud tõusu alustada täna korraliku tõusuga.

Hansapanga aktsiat peaks toetama kohaliku turu madal likviidsus, millest tulenevalt seeditakse nii häid kui halbu uudiseid märgatavalt kauem kui suurtel börsidel.

Lisaks sellele on huvitav teada, kui kõrgele tõstavad investeerimis(pangad) pärast Hansapanga kolmanda kvartali tulemuste analüüsi aktsia hinnasihi.

Hansapanga aktsia tõusis reedel oma kolmanda kvartali majandustulemuste peale 56 tehingu käigus 4,5%, lõpetades nädala 219,05 kroonil (14 eurol). Viimati kaubeldi aktsiaga nii kõrgel juuni keskel ning nii aktiivselt kaks ja pool kuud tagasi.

Hansapanga järel avaldas reedel oma tulemused ka rõivatootja Baltika.

Toetus ettevõtte aktsiale oli turul nõrk. Väärtpaber sulgus 34,42 kroonil ehk 3,1% miinuses.

Kuna Baltika 3,9 mln kroonisest III kvartali kahjumist oli 8,3 mln krooni seotud uue kaubamärgi turuletoomisega, tegi investoreid arvatavasti murelikuks ettevõtte vaid 9,4% müügikasv. Investorite lohutuseks võib aga öelda, et Baltika lubas oma 2002. aasta käibeprognoosi täita. See tähendab neljandaks kvartaliks vähemalt 29% käibekasvu.

Hetkel kuum