Ülo Toomsalu • 31. oktoober 2002 kell 6:59

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Asjatundjate hinnangul tuleks Eesti kriisireguleerimissüsteem toime, kui terroristid peaksid Venemaal ründama Eesti piirist 70 kilomeetri kaugusel asuvat Sosnovõi Bori tuumajaama ning tekitama seal katastroofi või kui tuumajaamas juhtub õnnetus.

Enamik presidendi kantselei nõunikke vastustab kantselei direktori Tarmo Männi tööstiili ja alluvatesse suhtumise, mis nende väitel kahjustab riigipea meeskonna töövõimet.

Euroliiduga ühinemisel peab Eesti oma passi sinised kaaned Burgundia punaste vastu välja vahetama ning kujundama ümber passi mõne lehekülje, kuhu lisandub eesti ja inglise keeles sõnapaar Euroopa Liit.

Möödunud nädalal käivitus Eesti Energia ja Falck Eesti pilootprojekt, mille käigus kaks Falcki avalike teenuste divisjoni naistöötajat fikseerivad Tallinnas ja Harjumaal üle kolme tuhande elektriarvesti näidu.

Postimees:

Kõik korteri- ja majaomanikud on kohustatud laskma tuleva aasta alguseks üle kontrollida oma elektrisüsteemid ning maksma selle eest kuni paar tuhat krooni.

Kui juba nelja aasta eest oleks valitud Riigikogu uute, 2003. aasta märtsivalimistel kehtivate reeglitega, jäänuks näiteks Tööpartei esimees Tiit Toomsalu ja endine majandusminister Mihkel Pärnoja parlamendist välja.

AS Tallinna Vesi on sattumas raskustesse erastamislepingus antud lubaduse täitmisega varustada 2007. aastaks kõik oma piirkonna elamud ja hooned kanalisatsiooniga, sest Tallinna linn pole viimastel aastatel andnud selleks piisavalt raha.

Tollitöötajad paljastasid petuskeemi, kus kütuseärikad vedasid laevadel Eestist väljaviimiseks deklareeritud maksuvaba diislikütuse hoopis eraladudesse ja sealt omakorda müüki. Riigil on seetõttu maksudena saamata jäänud miljoneid kroone.

Hetkel kuum