Ülo Toomsalu • 8. november 2002 kell 6:12

EPL: Rajul võimalus tõusta riigikontrolöriks

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare survele allunud Reformierakond on nõus riigikogu liikme Olev Raju saamisega riigikontrolöriks.

<pilt#EdgarSavisaar.jpg#Edgar Savisaar soovib Rajule riigikontrolöri kohta#150#172#0> ?Kui president esitab Raju kandidatuuri, toetame teda,? ütles Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen eile õhtul välja erakonna seisukoha.

Eesti Päevalehe andmetel avaldab Savisaar jõuliselt survet president Arnold Rüütlile, et viimane esitaks riigikontrolöri kandidaadiks keskerakondlase Raju. Sama jõulist survet avaldas Savisaar ka Reformierakonnale, kes eile lõpuks oma toetusest teataski.

Riigikohtu tsiviilkolleegiumi esimees Jaano Odar vastas eile eitavalt presidendi ettepanekule kandideerida riigikontrolöri ametikohale.

Esmaspäeval kohtus president ka õiguskantsleri asetäitja Mihkel Oviiriga ning tegi temale ettepaneku kandideerida. Oviir palus mõtlemisaega.

Atoneni sõnul pole Oviiri kandidatuuri ükski koalitsioonipartei seni esitanud ja seepärast on vara tema toetusest rääkida.

Raju jõulise surumisega riigikontrolöriks paneb Keskerakond raskesse seisu Rüütli, kes ei taha riskida võimalusega, et tema esitatud kandidaat Riigikogus läbi põrub. Riigikontrolöri ametisse nimetamiseks on Riigikogus vaja lihthääleenamust. Keskerakonnal ja Reformierakonnal on 49 häält, kuid vaatamata ametlikult välja öeldud toetusele ei pruugi lisaks opositsioonile ka osa Reformierakonna liikmeist salajasel hääletusel Raju poolt hääletada.

Hetkel kuum