Ülo Toomsalu • 11. november 2002 kell 6:05

EPL: Võimuliit püüab kioskitesse alkoholimüüki tagasi tuua

Riigikogu homsest otsusest sõltub, kas tänavakaubanduses taastub olukord, kus kioskites kaubeldi lahja õlle, siidri ja longerojookidega.

Kui parlamendi enamus peaks kolme poliitiku algatatud alkoholiseaduse muudatused lõpphääletusel heaks kiitma, on õlu juba enne jõule putkades tagasi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Septembri lõpus jäi eelnõu vaid kahe enamhäälega menetlusse. Vähem kui aasta eest vastu võetud seaduse ringitegemist pooldas siis enamik Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu saadikutest. Mõõdukate ja Isamaaliidu poliitikud toetavad aga senisest rangemat alkoholipoliitikat.

?Seisame veelahkmel ? kas minna alkoholipoliitika karmistamise suunas või langeda tagasi üliliberaalsuse pohmelusse,? ütles siis Isamaaliidu juhtpoliitik Tunne Kelam. ?Kas meil on mure Eesti rahva tervise või paarisaja putkaomaniku ellujäämise pärast? Minul on mulje, et see ellujäämine toimub palju suurema arvu surmaohvrite kulul.?

Mõõdukate fraktsiooni esimehe Marju Lauristini väitel soodustab kaksikliit õiguslikku nihilismi, kui ta tõttab mingi huvigrupi surve all õgvendama hiljuti jõustunud seadust.

Õllemüügiõiguse taastamise vastu on protesti avaldanud nais- ja lastekaitseorganisatsioonid, kelle sõnul on kioskid peamine koht, kust lapsed alkoholi hangivad.

Hetkel kuum