Sampo Pangal õnnestus meelitada pensioni teise sambaga liitumisel tänavu sügisel pangas arvet avama ligi 20 000 inimest.
Panga juhatuse esimees Härmo Värk kinnitas intervjuus Postimehele, et pensionireform muudab inimeste säästmis- ja investeerimisharjumusi lõplikult.
Millega õnnestus Sampo Pangal oma eraklientide arvu koguni ligi 80 protsendi võrra kasvatada? Kui palju aitas sellele kaasa pensionireform ja fondidega liitujatele pakutav 250 krooni?
?Meie eesmärk oligi tänavu oma kliendibaasi tublisti laiendada, seda eriti eraisikute arvel, kus meie turuosa oli küllaltki tagasihoidlik. Põhirõhk läks panga tutvustamisele ja eraisikutest klientide hankimisele, mis meil, nagu numbrid kinnitavad, õnnestus. Enamik uutest klientidest tuli panka just augustis alanud pensionifondide kampaania ajal. Reklaam ja erinevad boonussüsteemid on suunatud inimeste tähelepanu võitmiseks. Otsustab inimene ise. Boonustega soovisime muuta säästmist atraktiivsemaks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tegelikult ei läinud see kampaania meile oluliselt kallimaks, ka tavaline reklaam on kallis.?
Miks on pensionireform Sampo Pangale oluline?
?Sampo soovib saavutada säästmis- ja investeerimistoodete turul viie aastaga 30protsendilist turuosa. Praegu ei tundugi see võimatu. Pensionireform on katalüsaatoriks, mis inimeste investeerimis- ja säästmisharjumusi muudab.
Eeldatavasti hakkavad Sampos pensionifondidega liitunud ja arve avanud kliendid ka teisi pangateenuseid aktiivselt kasutama.?
Sampo on tänavu kasvatanud ligi kaks korda ka eluasemelaenude mahtu, kas lööte agaralt kaasa intressisõjas?
?Sampo ei paku kohe kindlasti turul odavaimat laenuintressi. Oleme hoidnud konservatiivset joont. Kõige odavam intress on Euribor pluss 3,5 protsenti (kokku hetkel 6,5 protsenti). Samuti ei võistle me teiste pankadega omafinantseerimise nõude vähendamises.?