Liina Leiten • 15. november 2002 kell 12:34

Nädalavahetuse põnevamad sündmused

Nädalavahetusel on esietendused Eesti Draamateatris, Vanemuises, Ugalas ja Vanalinnastuudios, vaid viimases on piletid välja müüdud.

Eesti Draamateatris esietendub Ingo Normeti lavastuses Ferenc Molnari ?Liilia?, kus löövad kaasa EMA Kõrgema Lavakunstikooli III kursuse tudengid. Ugalas tuleb laupäeval lavale Hella Vuolijoki ?Niskamäe kired?.

Vanemuise esietendused on mõeldud lastele. Täna mängitakse kaheosalist muusikalavastust, mille esimene osa ?Variatsioonid ja fuuga Purcelli teemale? õpetab suures sümfooniaorkestris kuulama eri pille ja pillirühmi. Lavastuse teine osa ?Elevandipoeg Barbar? kujutab endast muusikalist muinasjuttu elevandipojast.

Homme Vanemuises esietenduv ?Pilli-Tiidu võluvile?, A. Kitzbergi muinasjutu lavatöötlus, sobib hästi pisikese inimese esimeseks teatrielamuseks.

Tartu kinos Illusioon toimub esimene Euroopa filmipärandi nädal [email protected], mis pöörab tähelepanu Euroopa vanematele filmidele. Seansid on iga päev kl 19 ja 21. Lisaks põhiprogrammile näidatakse uut Prantsuse komöödiat ?Obelix ja Asterix: missioon Kleopatra?.

Tallinna Kinomajas on nädalavahetusel dokumentaalfilmipäevad, millega tähistatakse Exitfilmi 10. tegevusaastat.

Täna avatavatest näitustest põnevaimad on taas Tartus. Eesti Rahva Muuseumis avatakse näitus ?Jalavarjud. Viiskudest tossudeni?, mis esitleb eestlaste jalanõusid läbi aegade. Tartu kunstimuuseumis aga on tänasest üleval traditsiooniline eesti pisiplastika näitus, kus tuntud kunstnike kõrval eksponeerivad oma taieseid ka üliõpilased.

Lillepaviljonis toimub homme selle aasta viimane Circulation, mille peaesineja on DJ Goldie. Klubis Panoraam aga astub laupäeval üles 80. aastate Itaalia supertäht Gazebo, kelle üks tuntumaid hitte on ?I like Chopin?.

Eesti Näituste Sinises Paviljonis on mess ?Laps 2002?, kus uute toodete tutvustamise kõrval on mitmekesine meelelahutusprogramm.

Täpsem info tänases Puhkepäevas.

Hetkel kuum