Ülo Toomsalu • 15. november 2002 kell 6:31

PM: Politsei suunas Tallinna tänavaile kaks korda rohkem patrulle

Tallinna politsei tõi sel nädalal kesklinna tänavatele kaks korda rohkem patrulle, et südalinn aasta lõpuks röövlitest ja varastest puhtaks lüüa.

Prefekt Kalle Laaneti korraldusega on tänavakuritegevust jõuga maha suruma toodud kõik vabad jõud, kirjutab Postimees.

Välja on saadetud praktiliselt kõik - alates erariides kriminaalpolitseinikest ja muidu lapskurjategijatega tegelevatest noorsoopolitseinikest kuni nende inspektoriteni välja, kes tavaliselt soojas kontoritoas töötama harjunud.

?Meil tõmbas isegi korrapidaja abi palitu selga ja läks kohe, kui vabam moment tekkis, koos relvuriga tänavale patrullima,? ütles Kesklinna politseiosakonna ülemkomissar Andres Anvelt.

Sel moel töökoormust ümber jagades ja meeste vabast ajast mitmeid tunde näpistades suutis Anvelt üleeilseks kesklinna tänavatele välja panna kokku 30 politseinikku. See tõstis patrullide arvu südalinna tänavatel kohe kahekordseks, sest tavaliselt valvab seal korda 15-17 patrulli ehk kuni 35 meest.

Erandiks pole ka prefekt Laanet ise. Kolmapäeval õhtul tõmbas ta selga sinise kombinesooni, lükkas vööle kumminuia ning jalutas patrullina koos oma asetäitja Kalle Klandorfiga pimedas vanalinnas maha kümmekond kilomeetrit.

?See on ettevalmistus jõulurahu saabumiseks - näitame topeltpatrullidega ja jõuliste operatsioonidega tänavakurjategijatele hambaid kuni aasta lõpuni,? ütles Laanet. ?Et jõulude ajal oleks linnatänavad turvalised, pingutame ühekoos.?

Ehkki Laaneti soov oleks topeltpatrullidega jätkata ka uuest aastast, pole see kahjuks võimalik.

?Inimvõimetel on ka piirid, sest hetkel teeb enamik lisapatrulle tänaval ületunde oma vaba aja arvelt ja tasuta,? lausus Laanet.

Hetkel kuum