Ülo Toomsalu • 15. november 2002 kell 7:08

PM: Vilja Savisaar tahab Paljassaare tööstusparki pisemaks lõigata

Põhja-Tallinna linnaosavanema asetäitja Vilja Savisaar tahab Paljassaarde kavandatavat hiiglaslikku tööstusparki pisemaks lõigata.

Savisaar ütles Postimehele, et linnaosa keeldub heaks kiitmast linnavalitsuse kava haarata Paljassaare tööstuspargi alla kogu rannaala Paljassaare sadamast kuni Katariina kaini. ?Pole olemas selget majanduslikku põhjendust nii suure ala haaramiseks tööstusele, mis samas suleb linlaste pääsu mere äärde,? väitis ta.

Savisaare hinnangul võib hiigelsuure tööstuspargi loomine osutuda ebareaalseks plaaniks, mida ei suudeta ellu rakendada. Samas on ala aga detailplaneeringuga määratud tööstusmaaks ja seetõttu muuks kasutuseks suletud.

Põhja-Tallinna linnaosa esitas ala detailplaneeringut koostavale erafirmale Entec linnavalitsuse plaaniga konkureeriva kava, mis näeb ette Katariina kai kasutuselevõttu jahi- ja väikelaevade sadamana ja näeb selle ümbrust eelkõige puhkepiirkonnana.

Nii rajataks kaist linna poole jäävale mereäärele puhkeala, kuhu saaks ehitada jahi- ja väikelaevade sadamat teenindavad hooned.

Linnaosa nägemuse kohaselt võiks seal olla ka hotell, ärihooneid, kortermaju, restorane ja kohvikuid. Kaist poolsaare tipu poole jäävale avatud piirkonnale rajataks piknikukohad, kiigeplatsid ja spordiväljakud.

Savisaare sõnul tuleb kaubasadama rajamise puhul kai ääres merepõhja oluliselt süvendada, mis on aga kallis töö ja linnale vähemalt lähiaastatel üle jõu käiv.

Abilinnapea Toivo Ninnas ütles, et laseb oma alluvatel peatselt teha tööstuspargi majanduslikud arvestused, et selgitada, mil määral see linnale kasulik on ja kulutusi nõuab. Sellise analüüsi peaks tema sõnul Põhja-Tallinn tegema ka jahisadama kohta.

Hetkel kuum