18. november 2002 kell 8:03

Börsiülevaade: Eesti Telekomil varsti üks suuromanik

Kuna esialgsete andmete põhjal on 94,8% Sonera aktsionäridest Teliaga ühinemise pakkumise vastu võtnud on Eesti Telekomil varsti üks suuraktsionär.

Hetkel kuulub Skandinaavia telekomigruppidele kahepeale kokku 49% Eesti Telekomi aktsiapakist. Suuruselt teiseks aktsionäriks jääks 27,3%ga läbi Rahandusministeeriumi Eesti riik.

Siiani on arvatud, et Eesti Telekomi suuromanike ühinemine aitab kohalikul telekomisektoril kergemini tegutseda ning suuremat oskusteavet kasutada, kuna kahe konkurendist omaniku asendab üks ühiste huvidega omanik.

Eesti Telekomi aktsia tõusis reedel Tallinna börsil 83,77 kroonini (5,35 euroni), mis on väärtpaberi viimase poole aasta kõrgeim tase.

Reedel pärast turu sulgemist oma kvartalitulemused avaldanud Viisnurga aktsia ei tohiks täna kummaski suunas eriti liikuda. Ehkki puidutööstusel on kavas oma tootmine restruktureerida ja ebarentaabel suusatootmine koomale tõmmata peaks aktsia enne tõusu ootama ära eelkõige reaalsed tulemused.

Ehkki reedel läbis väärtpaber statistika järgi 4,1%se tõusu jäid väärtpaberi ostu- ja müüginoteeringud päevaga praktiliselt muutumatuks.

Hetkel kuum