25. november 2002 kell 7:58

Lennufirma UAL lennutas Boeingu aktsiat üles

United Airlinesi valdusfirma UAL viis üles lennukitootja Boeingu aktsia.

Tehnoloogiaaktsiaterohke Nasdaq <GR#US.^IXIC> tõusis 0,1 protsenti, 1469 punktini. Laiem S P 500 indeks <GR#US.^SPC> langes 0,72%, 929 punktini. Reedel 0,5 protsendi võrra langenud Dow Jonesi tööstuskeskmise <GR#US.^DJI> suurimaks tõusjaks oli Boeingu aktsia.

Boeingule mõjus hästi uudis United Airlinesi valdusfirmalt UAL, mis on suur Boeingu lennukite ostja. UAL on kõikunud pankroti äärel. Reedel levis uudis, et firma võib alanud nädala algul teha teatavaks refinantseerimisplaani, mis päästaks firma pankrotist.

UALi aktsia <GR#US.UAL> tõusis reedel 8,1%, 3,59 dollarini. Boeingu aktsia <GR#US.BA> hind tõusis 4,8%, 34 dollarini. Kui UALi aktsia maksab alla 4 dollari, siis kahjum aktsia kohta on 36,55 dollarit.

New York Timesi andmetel on tosin juhtivat rahvusvahelist panka kokku panemas umbes 7 miljardi dollari (109 mld krooni) suurust lennukite liisingu refinantseerimisplaani, mis võib jõuda tehinguni tuleva nädala algul. Pankade seas on Euroopa, Jaapani ja USA laenuandjad. Laenuandjad on hakanud kartma United Airlinesi pankroti tagajärgede pärast. Kriitiliseks kuupäevaks on 2. detsember, mil firma peab tagasi maksma 375 mln dollarit (5,85 mld krooni) laenu, mis on tagatud lennukitega. Firma teatas, et kui ei suudeta teha tagasimakset või see lükkub edasi, saamata nõusolekut laenuandjate nõukogult, siis annavad nad sisse avalduse pankrotikaitse saamiseks vastavalt paragrahvile 11.

Salvestusseadmete tootja ja teenusepakkuja Brocade Communicationsi aktsia <GR#US.BRCD> kukkus 27,5% 5,28 dollarile. Firma üllatas turgu andes käibe- ja kasumihoiatuse ning teatas tööjõu 12% kärpimisest. Samuti teatati firma presidendi ja tootmisdirektori lahkumisest.

Hetkel kuum